Aktuality

23.5.2019

Hořičská pouť

Již naše babičky a prababičky, dědečci a pradědečci chodívali na vyhlášenou hořičskou pouť. Museli si vystačit se střelnicí, kolotočem a houpačkou; autodromy byly výsadou například Matějské pouti. Ovšem doba pokročila, a tak i u nás můžete v sobotu 8. června a v neděli 9. června naskočit na mnoho různých atrakcí. Samozřejmostí bude spousta jídla, pití, stánkový prodej i večerní ohňostroj. Tak přijďte na hořičskou náves, kde možná korzovali i vaše babičky, prababičky, dědečci nebo pradědečci.

11.5.2019

Plánované akce v roce 2019

Vezměte do rukou diáře, kalendáře nebo své elektronické plánovače a otevřete si k tomu přehled plánovaných akcí na celý tento rok. Nepřehlédněte ale dvě důležité věty v závěru: Uvedené termíny mohou být změněny! Jednotlivé akce budou vždy zveřejněny na webových stránkách, facebooku a ve zpravodaji.

4.5.2019

Poznej svoji obec a okolí

Cítíte-li se na cca 7 kilometrový pochod, zaměřte svou pozornost na následující pozvánku. V sobotu 11. května pořádá OPS Pechanec pěší výlet v okolí Hořiček, který bude završen jistě příjemným posezením v kiosku v Mezilečí. Důležitá je i poznámka, že trasa je vhodná pro kočárky a koloběžky. Z toho vyplývá, že výlet zvládnou kromě rodin s malými dětmi i naši starší spoluobčané. Dejte jim to tedy vědět.

3.5.2019

Kambodža - videoprodukce

V pořadí třetí cestopis složený z promítání videa a slovního komentáře organizuje Obecně prospěšná společnost "Pechanec". Název země je patrný z nadpisu; termín, místo a další informace čtěte níže.

1.5.2019

Nové číslo Hořičského zpravodaje

V sekci Hořičský zpravodaj jsme pro Vás vystavili aktuální vydání zpravodaje (květen).

25.4.2019

Dovolená na obecním úřadu - matrika, administrativa

Pokud potřebujete něco naléhavého vyřídit na obecním úřadu, upozorňujeme, že paní Dana Volfová má v pondělí a v úterý (tedy 29. - 30. dubna) dovolenou. Díky státnímu svátku tak budete ve svých požadavcích úspěšní až ve čtvrtek 2. května. Jestliže sledujete naše internetové stránky pravidelně, můžete slavit vyřízení svých požadavků ještě tento pátek (tedy 26.4.2019).

1.4.2019

Nové číslo Hořičského zpravodaje

V sekci Hořičský zpravodaj jsme pro Vás vystavili aktuální vydání zpravodaje (duben).

31.3.2019

Přednáška o Laosu

Pro velký úspěch pořádá OPS Pechanec další cestopisnou přednášku, tentokrát na téma Laos. Hodinovou videoprodukci z dlouho nepřístupné země uprostřed Asie vám promítne a několik postřehů z této cesty odvypráví pan Luděk Rudiš. Termín, místo a další podrobnosti viz níže.

22.3.2019

Dovolená

V týdnu od 25.03. do 29.03.2019 má naše matrikářka a administrativní pracovnice paní Dana Volfová dovolenou. První šance na vyřízení potřebných administrativních úkonů je až v pondělí 1. dubna.

20.3.2019

Velikonoční tvoření

Pro zájemce o vlastní výrobu jarních dekorací na velikonoční výzdobu bytů pořádá OPS Pechanec akci s názvem "Velikonoční tvoření". Termín, místo a další důležité informace najdete níže.

8.3.2019

Grónsko - cestopisná přednáška

Zveme naše spoluobčany, kteří chtějí spojit příjemné s užitečným, aby navštívili cestopisnou přednášku o Grónsku. Nejen že se dozví spoustu zajímavých informací, ale ještě si mohou prohlédnout klubovnu nové požární zbrojnice. To vše v pátek 15. března (viz pozvánka níže).

1.3.2019

Nové číslo Hořičského zpravodaje

V sekci Hořičský zpravodaj jsme pro Vás vystavili aktuální vydání zpravodaje (březen).

22.2.2019

Dovolená našeho praktického lékaře

Dochází-li vám prášky, masti nebo zásypy, využijte k návštěvě naše praktického lékaře MUDr. Aleše Zlámala týden od 25.2. do 1.3.2019. Ten následující (tedy od 4. do 8. března) bude čerpat dovolenou a recept tak od něho pochopitelně nezískáte. Přepadne-li vás neočekávaně nějaká viróza, chřipka nebo jiný diskomfortní stav, obraťte se na MUDr. Jiřího Kokeše v penzionu Olga v České Skalici, telefon: 608 938 893. Informujte, prosím, své příbuzné, známé i sousedy, kteří třeba nenavštěvují obecní internetové stránky, aby je nezaskočily zamčené dveře do čekárny.

9.2.2019

Dětský karneval

V neděli 17.února mají v obecním hostinci sraz všechny princezny, piráti, kočičky a další masky, které vás jen napadnou. Zavzpomínejte na své dětství a popusťte uzdu fantazii při výrobě masek i jejich doplňků. Přijďte se svými dětmi ve 14:30 hodin na sál hostince a nenechte si ujít defilé všech Spidermanů, čertů, čarodějnic a Červených Karkulek.

6.2.2019

Plesejte nad plesem

Radovat se můžete nad zprávou, že ples Sboru dobrovolných hasičů v Hořičkách se koná v sobotu 9. února od 20:00 hodin. Svá kolena a další klouby začněte promazávat s předstihem, aby Vás taneční rej neporazil ještě před půlnocí. Dobrý voják Švejk preferoval Opodéldok, ale dnes je nabídka i výdrž nepřebernější ...

5.2.2019

Nové číslo Hořičského zpravodaje

V sekci Hořičský zpravodaj jsme pro Vás vystavili aktuální vydání zpravodaje (únor).

22.1.2019

Dotazník Program rozvoje obce Hořičky

Možná jste někteří v prosincovém zpravodaji zaregistrovali vložený dotazník Program rozvoje obce Hořičky. V lepším případě byl z Vaší strany vyplněn, v tom horším skončil mezi sběrem papíru. Protože tzv. výtěžnost není příliš vysoká, byli jsme zpracovatelem dat požádáni o jeho zpřístupnění i na Facebooku a internetových stránkách obce. Rádi tak tímto činíme. Chcete-li se podílet na budoucím rozvoji obce, klikněte, prosím, na následující odkaz: www.survio.com/survey. Dotazník bude přístupný do 1.2.2019.

6.1.2019

Nové číslo Hořičského zpravodaje

V sekci Hořičský zpravodaj jsme pro Vás vystavili aktuální vydání zpravodaje (leden).

Valid XHTML 1.0 Strict Valid CSS


© 2010-2019 Obecní úřad Hořičky | webmaster: webmaster@horicky.cz