Archiv - aktuality 2019

22.12.2019

PF 2020

K nadcházejícím vánočním svátkům i příchodu Nového roku přijměte přání pevného zdraví, potřebného štěstí a rodinné i pracovní spokojenosti.

22.12.2019

Hořičky letecky

Jako drobný vánoční dárek máme pro Vás připravenou leteckou prohlídku Hořiček. Stačí kliknout zde a můžete virtuálně létat nad Hořičkami, otáčet se, přibližovat jednotlivé objekty apod. Bonusem je potom tento odkaz, pomocí kterého si můžete stáhnout do počítače 123 MB velký soubor download.zip a procházet dlouhou řadu fotografií s možností uložení, tisku, odeslání mailem atd. K fotografiím vede trochu komplikovanější cesta - postupně klikejte na export, horicky, xml, vr a 16428.tiles (tam jsou fotografie ze vzduchu) nebo 16429.tiles (fotografie návsi). Odměnou Vám bude ostrý obraz a krásné barvy.

6.12.2019

Poděkování hejtmana Královéhradeckého kraje

Rádi zveřejňujeme poděkování hejtmana Královéhradeckého kraje spojené i s přáním klidného adventu a úspěšným vykročením do nového roku.

5.12.2019

Nové číslo Hořičského zpravodaje

V sekci Hořičský zpravodaj jsme pro Vás vystavili aktuální vydání zpravodaje (prosinec).

4.12.2019

Jak správně třídit odpad?

Abychom vyjasnili informace, co patří do různobarevných kontejnerů na odpad, předkládáme letáček od nejpovolanějšího z nejpovolanějších (Marius Pedersen - ten který odváží odpad z naší obce). Zkusme se každý zamyslet, zda neděláme něco špatně...

27.11.2019

Nudíte se? Přijďte pobejt.

A kdy a kam? Vyberte si z pozvánek na pátek 29. listopadu a sobotu 30. listopadu.

5.11.2019

Přerušení dodávky elektřiny

Když "nejde proud" půl hodiny, není to nějak výrazný problém. Když těch hodin je ale 8 vcelku, snažíme se všemi informačními kanály na tuto skutečnost upozornit. Kromě našeho zpravodaje, Facebooku a rozeslaných e-mailů volíme i tento způsob předání zprávy. Vězte tedy, že v pondělí 11.11.2019 budou držet Černou hodinku nejen samotné Hořičky, ale také Chlístov, Křižanov a Mečov.

3.11.2019

Nové číslo Hořičského zpravodaje

V sekci Hořičský zpravodaj jsme pro Vás vystavili aktuální vydání zpravodaje (listopad).

31.10.2019

Čipování psů

Při očkování psů, které se uskutečnilo v říjnu, jste pravděpodobně s naší veterinářkou hovořili o zákonem schválené povinnosti, která ukládá majiteli psa nechat ho označit mikročipem, a to nejpozději k 1.1.2020. Pro majitele psů zde přinášíme téměř třístránkový soupis informací, který formou otázek a odpovědí vysvětluje vše podstatné. Dozvíte se tak, na které psy se povinnost čipování nevztahuje, proč se vůbec tato povinnost zavádí, kdo označení mikročipem provádí a kolik to bude stát, jaké sankce hrozí při nesplnění této povinnosti, jak je to s povinností zaregistrování psů, a další informace.

27.10.2019

Cestopisná přednáška - Ghana, Togo, Benin

Pro zájemce o informace z dalekých krajů máme opět výbornou zprávu. V pátek 8. listopadu se uskuteční další cestopisná přednáška Luďka Rudiše, tentokrát o státech Ghana, Togo, Benin. Pozvánka níže vám napoví více.

18.10.2019

Plánované přerušení dodávky elektřiny

Společnost ČZ Distribuce, a.s. informuje, že v nejbližším období bude provedeno následující kratší přerušení dodávek elektřiny:

1) 25.10.2019, 12:00 - 14:00 hodin, obec Hořičky

2) 01.11.2019, 07:30 - 09:30 hodin, obec Hořičky a místní části Chlístov a Nový Dvůr

14.10.2019

Hořičské posvícení

Babí léto prokládané letními dny si přímo říká o posezení ve sportovním areálu na Hořičkách (konkrétně již tuto sobotu 19. října). Když přidáme název akce "Hořičské posvícení", informaci, že dřevěný altán bude vytápěný, a letáček do přílohy zprávy, tak máte všechny potřebné údaje k dispozici. A až celá akce skončí, mohou zúčastnění vyprávět, že jedli, pili, hodovali, dobrou vůli spolu měli...

5.10.2019

Den seniorů

Ministerstvo práce a sociálních věcí pro naše seniory připravilo odpoledne plné užitečných informací, kultury i zábavy, a to v úterý 15.10.2019 od 14 do 17 hodin v Městském divadle Dr. Josefa Čížka v Náchodě. Vstup je zdarma a podrobné informace jsou k dispozici v níže uvedeném odkazu. A jisté je, že přijede osobně i paní ministryně.

4.10.2019

Nové číslo Hořičského zpravodaje

V sekci Hořičský zpravodaj jsme pro Vás vystavili aktuální vydání zpravodaje (říjen).

1.10.2019

Cestopisná přednáška o Kolumbii

Pro zájemce o informace z dalekých krajů máme výbornou zprávu. V pátek 11. října se uskuteční další cestopisná přednáška, tentokrát o Kolumbii. Pozvánka níže vám napoví více.

23.9.2019

Máte v lese kůrovce?

Pokud Vám není osud českých lesů lhostejný, využijte možnosti seznámitse s názorem lesníků a současně diskutovat o problémech v lesích, kterénás jako společnost nepochybně ovlivňují...Seminář má za cíl seznámit vlastníky lesů v souvislostech s kritickousituací v českých lesích, kůrovcovou kalamitou, kroky vlády a možnostmifinančních podpor pro vlastníky lesa, aby i jejich les mohl v budoucnuzajistit všechny svoje funkce pro další generace. Kdy a kde? 30.9.2019 v17 hodin v hotelu U Beránka v Náchodě - viz odkaz níže.

18.9.2019

Rekordní vlajka Hořiček

S neskrývanou radostí hlásíme doslova celému světu radostnou zprávu, že obecní vlajka Hořiček navštívila do konce srpna 2019 celkem 66 států světa na 5 kontinentech a tento jedinečný rekord byl zaregistrován do České databanky rekordů Agentury Dobrý den, správce Muzea rekordů a kuriozit Pelhřimov. Fotografií i států je ale tolik, že jsme ve spolupráci s agenturou museli udělat výběr, který je již nyní zveřejněn i s popisky na jejich webu i Facebooku (viz odkazy níže). Snažili jsme se volit tak, aby fotografie zachycovaly nejtypičtější symboly navštívených států a zároveň byly pořízeny různými autory. Všem spoluobčanům, přátelům i známým touto cestou děkujeme za upřímnou snahu přispět ke zviditelnění naší obce. A jako bonus přidáváme informaci, že agentura dokončuje video na youtube, kde budou zveřejněny fotografie úplně všechny! Počítáme také s tím, že se do budoucna počet států, které navštíví naše vlajka, ještě navýší a rekord budeme aktualizovat.
Odkazy:
Agentura Dobrý den
Facebook Agentury Dobrý den
Obecní vlajka na cestách

12.9.2019

Dovolená na obecním úřadu

Příznivé počasí stojí za tím, že paní Dana Volfová (administrativa, matrika) bude v týdnu od 16. do 20. září čerpat zaslouženou dovolenou. Nezbytné věci si na obecním úřadu vyřiďte do pátku 13.9., zbytné odložte na pondělí 23.9. nebo později.

6.9.2019

Ztracený mobil

U zvonice před naším hřbitovem byl nalezen mobilní telefon. Z této informace plynou dvě výborné zprávy. První je, že pokud je zrovna váš, máte vyhráno, a jestliže se dostavíte na obecní úřad, prokážete hlubší znalost nalezeného přístroje, můžete si hned z něho zvesela zavolat. Druhá zpráva svědčí o tom, že u nás máme pořád slušné a poctivé lidi, kteří nalezenou věc odevzdají, místo toho, aby ji v garáži strčili pod starý prádelňák a čekali, až sháňka pomine. Šiřte, prosím, tuto informaci dále, ať ten, kdo telefon ztratil, zbytečně dlouho netruchlí.

1.9.2019

Nové číslo Hořičského zpravodaje

V sekci Hořičský zpravodaj jsme pro Vás vystavili aktuální vydání zpravodaje (září).

28.8.2019

Charitativní pečovatelská služba

V záplavě žádostí o zveřejnění poskytování různých služeb nebo zboží morálně vítězí na celé čáře nabídka poskytování charitativní pečovatelské služby Oblastní charitou Náchod. S přibývajícím věkem každému z nás stále častěji vytane na mysli Nerudova báseň Dědova mísa a nabídka pomoci při zvládání péče o vlastní osobu, při osobní hygieně atd. tak získává hlubší význam. Více informací v níže uvedeném letáčku.

9.8.2019

PIVNÍ SLAVNOSTI

I přes intenzivní reklamu ve zpravodaji připomínáme pivním labužníkům a nejen jim, že v sobotu 10. srpna ve 13 hodin se začnou plnit první půllitry vybranými značkami piv při druhém ročníku našeho pivobraní. Lze očekávat, že padnou všechny rekordy z loňského ročníku! Svým dílem (chcete-li půllitrem) k tomu můžete přispět i vy. Tak přijďte pobejt ...

1.8.2019

Dovolená - 2.část

Sice je nyní okurková sezóna, ovšem 2.část dovolené na obecním úřadu by Vás mohla přece jenom zaskočit. Vězte, že matričních a administrativních úkonů se budete marně dožadovat v týdnu od 5. do 9. srpna. Může se stát, že tomuto bude předcházet i volný pátek 2.8.

1.8.2019

Nové číslo Hořičského zpravodaje

V sekci Hořičský zpravodaj jsme pro Vás vystavili aktuální vydání zpravodaje (srpen).

18.7.2019

Sportovní odpoledne na Hořičkách

Prázdniny a doba dovolených přímo vybízejí k tomu, abyste se zúčastnili sportovního odpoledne, které pořádá OPS Pechanec v sobotu 27. července 2019. Akce je již tradiční, ovšem netradiční jsou nové disciplíny či atrakce. Stačí se podívat do pozvánky a poté přijít osobně.

13.7.2019

Soutěž hasičů alias Putovní trofej SDH Hořičky

V sobotu 20. července nastoupí hasiči opět do bojů o Putovní trofej SDH Hořičky. Chcete-li být svědky tohoto profesního i sportovního klání, čtěte níže.

2.7.2019

Nové číslo Hořičského zpravodaje

V sekci Hořičský zpravodaj jsme pro Vás vystavili aktuální vydání zpravodaje (červenec).

30.6.2019

Dřevosochání 2019

Rok se s rokem sešel a v našem sportovním areálu se opět rozezní motorové pily a zavoní surové dřevo. To vše doplní benzínové výpary, výfukové zplodiny i výborné občerstvení. Taková bude 13. července atmosféra 6. ročníku dřevosochání, tak přijďte pobejt. :-) Závěrečné posezení s hudbou bude symbolickou třešničkou na dortu.

26.6.2019

Dovolená - obecní úřad i praktický lékař

Červenec je v budově obecního úřadu celkem pochopitelně ve znamení dovolených. Začne to hned v prvním týdnu, kdy od 1. do 4.7. bude zaslouženě odpočívat paní Dana Volfová (matrika, administrativa), a od 15. do 26.7. relaxuje náš praktický lékař MUDr. Aleš Zlámal. Tradičně je zajištěn zástup v osobě MUDr. Kokeše v České Skalici (telefon 608 938 893). Připravte se s předstihem na zamčené dveře a vyzvedněte si včas recepty na léky, podejte žádosti o uzavření sňatku nebo si nechte ověřit potřebné dokumenty.

25.6.2019

Lhota pod Hořičkami už má také obecní znak i vlajku

Slavnostní vyvěšení vlajky a odhalení znaku se uskuteční v sobotu 29.6.2019. Chcete-li obojí vidět na vlastní oči, vydejte se v sobotu ku Lhotě. Program je vskutku bohatý a počasí bude hřejivě přívětivé.

6.6.2019

Kdo má kolo jede s námi

Kdo má kolo, jede s námi. Kdo ho nemá, ať si ho půjčí, protože tuto akci byste si neměli nechat ujít.

1.6.2019

Nové číslo Hořičského zpravodaje

V sekci Hořičský zpravodaj jsme pro Vás vystavili aktuální vydání zpravodaje (červen).

29.5.2019

Divadlo na Hořičkách je zpět!

Nadpis je sice trochu s nadsázkou, protože se nejedná o místní ochotníky ani hořičský umělecký soubor, ale v sobotu 1. června zavítá do obecního hostince divadelní soubor Maska z České Skalice s komedií "Tři grácie u umakartu" v režii Tomáše Magnuska. Přijďte zažít po dlouhých letech závan kultury do naší obce. Po přečtení plakátu a zhlédnutí hry se třeba bude mluvit o tom, že na Hořičkách řádil divadelní uragán...

23.5.2019

Hořičská pouť

Již naše babičky a prababičky, dědečci a pradědečci chodívali na vyhlášenou hořičskou pouť. Museli si vystačit se střelnicí, kolotočem a houpačkou; autodromy byly výsadou například Matějské pouti. Ovšem doba pokročila, a tak i u nás můžete v sobotu 8. června a v neděli 9. června naskočit na mnoho různých atrakcí. Samozřejmostí bude spousta jídla, pití, stánkový prodej i večerní ohňostroj. Tak přijďte na hořičskou náves, kde možná korzovali i vaše babičky, prababičky, dědečci nebo pradědečci.

11.5.2019

Plánované akce v roce 2019

Vezměte do rukou diáře, kalendáře nebo své elektronické plánovače a otevřete si k tomu přehled plánovaných akcí na celý tento rok. Nepřehlédněte ale dvě důležité věty v závěru: Uvedené termíny mohou být změněny! Jednotlivé akce budou vždy zveřejněny na webových stránkách, facebooku a ve zpravodaji.

4.5.2019

Poznej svoji obec a okolí

Cítíte-li se na cca 7 kilometrový pochod, zaměřte svou pozornost na následující pozvánku. V sobotu 11. května pořádá OPS Pechanec pěší výlet v okolí Hořiček, který bude završen jistě příjemným posezením v kiosku v Mezilečí. Důležitá je i poznámka, že trasa je vhodná pro kočárky a koloběžky. Z toho vyplývá, že výlet zvládnou kromě rodin s malými dětmi i naši starší spoluobčané. Dejte jim to tedy vědět.

3.5.2019

Kambodža - videoprodukce

V pořadí třetí cestopis složený z promítání videa a slovního komentáře organizuje Obecně prospěšná společnost "Pechanec". Název země je patrný z nadpisu; termín, místo a další informace čtěte níže.

1.5.2019

Nové číslo Hořičského zpravodaje

V sekci Hořičský zpravodaj jsme pro Vás vystavili aktuální vydání zpravodaje (květen).

25.4.2019

Dovolená na obecním úřadu - matrika, administrativa

Pokud potřebujete něco naléhavého vyřídit na obecním úřadu, upozorňujeme, že paní Dana Volfová má v pondělí a v úterý (tedy 29. - 30. dubna) dovolenou. Díky státnímu svátku tak budete ve svých požadavcích úspěšní až ve čtvrtek 2. května. Jestliže sledujete naše internetové stránky pravidelně, můžete slavit vyřízení svých požadavků ještě tento pátek (tedy 26.4.2019).

1.4.2019

Nové číslo Hořičského zpravodaje

V sekci Hořičský zpravodaj jsme pro Vás vystavili aktuální vydání zpravodaje (duben).

31.3.2019

Přednáška o Laosu

Pro velký úspěch pořádá OPS Pechanec další cestopisnou přednášku, tentokrát na téma Laos. Hodinovou videoprodukci z dlouho nepřístupné země uprostřed Asie vám promítne a několik postřehů z této cesty odvypráví pan Luděk Rudiš. Termín, místo a další podrobnosti viz níže.

22.3.2019

Dovolená

V týdnu od 25.03. do 29.03.2019 má naše matrikářka a administrativní pracovnice paní Dana Volfová dovolenou. První šance na vyřízení potřebných administrativních úkonů je až v pondělí 1. dubna.

20.3.2019

Velikonoční tvoření

Pro zájemce o vlastní výrobu jarních dekorací na velikonoční výzdobu bytů pořádá OPS Pechanec akci s názvem "Velikonoční tvoření". Termín, místo a další důležité informace najdete níže.

8.3.2019

Grónsko - cestopisná přednáška

Zveme naše spoluobčany, kteří chtějí spojit příjemné s užitečným, aby navštívili cestopisnou přednášku o Grónsku. Nejen že se dozví spoustu zajímavých informací, ale ještě si mohou prohlédnout klubovnu nové požární zbrojnice. To vše v pátek 15. března (viz pozvánka níže).

1.3.2019

Nové číslo Hořičského zpravodaje

V sekci Hořičský zpravodaj jsme pro Vás vystavili aktuální vydání zpravodaje (březen).

22.2.2019

Dovolená našeho praktického lékaře

Dochází-li vám prášky, masti nebo zásypy, využijte k návštěvě naše praktického lékaře MUDr. Aleše Zlámala týden od 25.2. do 1.3.2019. Ten následující (tedy od 4. do 8. března) bude čerpat dovolenou a recept tak od něho pochopitelně nezískáte. Přepadne-li vás neočekávaně nějaká viróza, chřipka nebo jiný diskomfortní stav, obraťte se na MUDr. Jiřího Kokeše v penzionu Olga v České Skalici, telefon: 608 938 893. Informujte, prosím, své příbuzné, známé i sousedy, kteří třeba nenavštěvují obecní internetové stránky, aby je nezaskočily zamčené dveře do čekárny.

9.2.2019

Dětský karneval

V neděli 17.února mají v obecním hostinci sraz všechny princezny, piráti, kočičky a další masky, které vás jen napadnou. Zavzpomínejte na své dětství a popusťte uzdu fantazii při výrobě masek i jejich doplňků. Přijďte se svými dětmi ve 14:30 hodin na sál hostince a nenechte si ujít defilé všech Spidermanů, čertů, čarodějnic a Červených Karkulek.

6.2.2019

Plesejte nad plesem

Radovat se můžete nad zprávou, že ples Sboru dobrovolných hasičů v Hořičkách se koná v sobotu 9. února od 20:00 hodin. Svá kolena a další klouby začněte promazávat s předstihem, aby Vás taneční rej neporazil ještě před půlnocí. Dobrý voják Švejk preferoval Opodéldok, ale dnes je nabídka i výdrž nepřebernější ...

5.2.2019

Nové číslo Hořičského zpravodaje

V sekci Hořičský zpravodaj jsme pro Vás vystavili aktuální vydání zpravodaje (únor).

22.1.2019

Dotazník Program rozvoje obce Hořičky

Možná jste někteří v prosincovém zpravodaji zaregistrovali vložený dotazník Program rozvoje obce Hořičky. V lepším případě byl z Vaší strany vyplněn, v tom horším skončil mezi sběrem papíru. Protože tzv. výtěžnost není příliš vysoká, byli jsme zpracovatelem dat požádáni o jeho zpřístupnění i na Facebooku a internetových stránkách obce. Rádi tak tímto činíme. Chcete-li se podílet na budoucím rozvoji obce, klikněte, prosím, na následující odkaz: www.survio.com/survey. Dotazník bude přístupný do 1.2.2019.

6.1.2019

Nové číslo Hořičského zpravodaje

V sekci Hořičský zpravodaj jsme pro Vás vystavili aktuální vydání zpravodaje (leden).

Valid XHTML 1.0 Strict Valid CSS


© 2010-2020 Obecní úřad Hořičky | webmaster: webmaster@horicky.cz | Prohlášení o přístupnosti