Archiv - aktuality 2013

22.12.2013

Všem našim spoluobčanům i návštěvníkům internetových stránek obce přejeme do nového roku 2014 pevné zdraví, spoustu radosti z vlastních dětí, vnoučat, dalších rodinných příslušníků, přízeň přátel, kupu štěstí a mnoho pracovních úspěchů, případně zasloužený důchod. Pro milovníky grafických přání je určen soubor na elektronické úřední desce.

19.12.2013

18.12.2013

Na úřední desce je k dispozici svozový plán domovního odpadu pro příští rok. Hravě tak můžete plánovat, kdy obsah Vaší popelnice změní majitele. K tomu je ještě třeba znát, kolik Vás bude takový špás stát. I tuto informaci najdete na úřední desce a milým překvapením pro všechny bude, že cena pro rok 2014 nebyla navýšena ani o jedinou korunu českou (ve srovnání s letošním rokem).

1.12.2013

V sekci Hořičský zpravodaj jsme pro Vás vystavili aktuální vydání zpravodaje (prosinec).

29.11.2013

Pro zvídavé spoluobčany vystavujeme na elektronické úřední desce odůvodnění společnosti VaK Náchod, a.s., proč bude od Nového roku 2014 voda opět o nějakou tu kačku dražší. Lidé s klidnou povahou dopis zvládnou, prudší letory nechť si nechají zprávu raději převyprávět.

18.11.2013

Upozorňujeme naše spoluobčany, že v termínu od 19.11. do 22.11.2013 má paní Dana Volfová (administrativa a matrika) dovolenou. Prodej známek na popelnice, ověřování dokumentů, podávání žádostí o sňatek apod. můžete opět využít od pondělí 25.11.2013. Děkujeme za pochopení.

3.11.2013

V sekci Hořičský zpravodaj jsme pro Vás vystavili aktuální vydání zpravodaje (listopad). Věnujte pozornost zejména oznámení o přerušení dodávky elektrické energie dne 5.11.2013.

6.10.2013

V sekci Hořičský zpravodaj jsme pro Vás vystavili aktuální vydání zpravodaje (říjen).

30.9.2013

Patříte-li mezi obdivovatele či fanoušky MUDr. Radima Uzla, nebo chcete-li třeba jen zaplašit chmury na duši, přijměte pozvání do kina Luník v Červeném Kostelci na tento pátek 4.října. Více informací získáte v odkazu "Úřední deska".

23.9.2013 - energetická aktualita

1) Dne 1.10.2013 (úterý) budou krátce rozladěni ti obyvatelé Křižanova a Mezilečí, kteří budou ke svým činnostem (praní, žehlení, řezání dřeva nebo sledování televize) potřebovat elektrickou energii. Společnost ČEZ Distribuce, a.s. oznamuje, že od 10:00 do 13:00 hod z provozních důvodů prostě distribuovat nebude, jinými slovy mohou za to plánované práce na zařízení distribuční soustavy.
2) Tatáž společnost žádá všechny vlastníky a uživatele dotčených pozemků o odstranění a okleštění stromoví a jiných porostů. Bližší informace jsou na letáku, který máte k dispozici na elektronické úřední desce.

9.9.2013

Srdečně zveme naše spoluobčany na veřejné zasedání zastupitelstva obce, které se koná v pondělí 16.9.2013. Program i další nutné informace jsou k dispozici v odkazu "Úřední deska". V době budování největší investiční akce v dějinách Hořiček nebude pro nikoho jistě překvapením, že hlavní body programu se týkají opět kanalizace.

3.9.2013

Jestliže Vám vzal ze schránky vítr poslední vydání zpravodaje, nebo to byl nějaký kolemjdoucí pocestný, nemůžete tušit, že 18. a 19. září bude povinné očkování psů. Podrobné informace jsou v odkazu "Hořičský zpravodaj", a protože se pro Vás snažíme udělat "první, poslední", vystavili jsme oznámení také na úřední desku.

1.9.2013

V sekci Hořičský zpravodaj jsme pro Vás vystavili aktuální vydání zpravodaje (září).

31.7.2013

V sekci Hořičský zpravodaj jsme pro Vás vystavili aktuální vydání zpravodaje (srpen).

27.7.2013

Prázdniny a dovolené jsou v plném proudu, a tak vysoké otáčky nabírá i náš kulturní život. Po velmi úspěšném klání dřevořezbářů jsou na pořadu následující akce:
1) Občanské sdružení „Přátelé českého a moravského folklóru Hořičky - Křižanov“ a jejich Grilování u cimbálu. Pozvánka je vystavena na elektronické úřední desce.
2) Obecně prospěšná společnost Z babiččina kapsáře a divadelní soubor NA TAHU z Červeného Kostelce. I na tuto podívanou Vám předkládáme pozvánku v odkazu "Úřední deska".
3) Další aktivity mečovské společnosti uvádíme níže a k dispozici budou také v srpnovém vydání Hořičského zpravodaje.
a) Sobota 10.8.2013, 17:00 hod – „Bojové odpoledne v KURNÍKu“, ukázky soubojů a bojového umění v podání místních amatérských umělců (kaskadérů), ale zejména skutečných mistrů a profesionálů. Posuďte sami: Kung Fu škola Petry Lorenzové, Marek a Adéla Vitujovi – mistři České republiky v souboji, Martina Slabá - několikanásobná mistryně Evropy v Tchai – ti, Martin Lachman – několikanásobný mistr České republiky a další.
b) Sobota 17.8.2013, 17:00 – 22:00 hod – „Zpíváme s druhou vlnou“. Dospělí i děti mohou poslouchat, tančit nebo jezdit na koni!
Všichni vyznavači dobré nálady jsou srdečně zváni. A pokud máte aktuálně blbou náladu, věřte, že se Vám na uvedených akcích výrazně zlepší.

17.7.2013

Čerpání dovolených ovlivní i chod našeho obecního úřadu. V období od 22.7.(pondělí) do 2.8.2013 (pátek) si zasloužené volno vybírá paní Dana Volfová(administrativa a matrika). V tomto období, resp. v úředních hodinách starosty, si můžete leda tak koupit turistickou známku nebo známku na popelnici. Zkuste proto využít přítomnosti paní Volfové do pátku 19.7., další šance bude až v pondělí 5.8.2013.

10.7.2013

Obecně prospěšná společnost Pechanec zve místní, přespolní, chalupáře, náhodné turisty a další nespecifikované skupiny obyvatel k návštěvě akce "Dřevořezbáři s motorovou pilou". Vše podstatné hledejte v odkazu "Úřední deska". Jedná se o premiéru, tak si ji nenechte ujít.

30.6.2013

V sekci Hořičský zpravodaj jsme pro Vás vystavili aktuální vydání zpravodaje (červenec).

21.6.2013

1) Další z dlouhé řady zasedání zastupitelstva obce se uskuteční ve středu 3.7.2013. Pozvánka s programem je vystavena na elektronické úřední desce. Příznivci papírové podoby mohou tentýž dokument spatřit i na vývěsce vedle vchodu do obecního úřadu.
2) Povodně opět zdevastovaly velkou část území republiky a také našeho kraje. Možností komu a jak pomoci jsou plné noviny, rádio, televize nebo internet. Naší obci se tato pohroma vyhnula (vždyť jsme na kopci), a tak lidé s velkým srdcem a chutí pomoci mohou přispět na povodňovou sbírku, kterou vyhlásil Královéhradecký kraj. Získané peníze budou rozděleny mezi postižené obce v Podkrkonoší a Novobydžovsku. Bližší informace včetně čísla účtu naleznete v odkazu "Úřední deska".

3.6.2013

V sekci Hořičský zpravodaj jsme pro Vás vystavili aktuální vydání zpravodaje (červen).

30.5.2013

24.5.2013

Dění v obci je průběžně fotograficky dokumetováno a nejpovedenější nebo nejzajímavější kousky vystavujeme v naší internetové fotogalerii. Poslední přírůstky se týkají části "Obecní znak a prapor" a "Čarodějnice 2013". Máte-li zájem, navštivte odkaz "Fotogalerie".

15.5.2013

1) Věnujte prosím pozornost upozornění nájemcům hrobových míst, které je umístěno v odkazu "Úřední deska".
2) Nepotěšíme spoluobčany a chalupáře z Chlístova, kteří si budou chtít ve středu 29.5.2013 uvařit teplý oběd nebo vyprat prádlo. Od 11:00 hodin do 14:00 hodin bude v uvedené lokalitě přerušena dodávka elektrické energie. Pro zvídavé upřesňujeme, že příčinou je výměna transformátoru. Tři hodiny utečou jako voda, a tak budete moci záhy roztočit své spotřebiče i elektroměry.

5.5.2013

V sekci Hořičský zpravodaj jsme pro Vás vystavili aktuální vydání zpravodaje (květen).

4.5.2013

Všem příznivcům pouťového veselí oznamujeme, že věhlasná pouť na Hořičkách se koná o víkendu 18.-19.5.2013. Atrakce budou tradičně přijíždět již v průběhu týdne, a tak se nedočkavci mohou pohoupat či zatočit i dříve - cestou ze školy nebo ze šichty. Srdečně zveme rodiče s dětmi, babičky, dědečky, strýčky, tetičky a další široké příbuzenstvo. Zamilované páry se mohou pokusit vystřelit růži z papíru nebo se políbit na roztočeném Twisteru. Snad jen výtržníci a nekalé živly nejsou u nás vítáni...

30.3.2013

V sekci Hořičský zpravodaj jsme pro Vás vystavili aktuální vydání zpravodaje (duben).

20.3.2013

Věnujte prosím pozornost zprávě VaK Náchod, která je k dispozici v odkazu "Úřední deska". Obsahuje upozornění na zloduchy, kteří se snažili vetřít do domácností v Broumově pod záminkou výměny vodoměrů. Jejich nekalé úmysly jsou více než jasné, protože jen blázen by ve svém volném čase a na své náklady dělal práci někoho jiného. Varujte své příbuzné a známé, aby s výměnou vodoměru nedošlo i k výměně peněženek, mobilů nebo úspor pod polštářem. Lze předpokládat, že svůj akční rádius mohou zlotřilci rozšířit po celém okrese nebo i mimo něj.

16.3.2013

V souvislosti s kanalizací vzniklo mimořádné vydání Hořičského zpravodaje, které máte v elektronické podobě k dispozici na obvyklém místě. Spoluobčany bez internetu nemůžeme ochudit o papírové vydání, protože by tak přišli o PODEPSANÉ reakce na ANONYMNÍ leták, který byl kýmsi vhozen do našich schránek.

3.3.2013

V sekci Hořičský zpravodaj jsme pro Vás vystavili aktuální vydání zpravodaje (březen).

20.2.2013

1) Věnujte prosím pozornost pozvánce na zasedání zastupitelstva obce, které se koná ve středu 27.2.2013. Ihned po ukončení máte jedinečnou příležitost besedovat na téma kanalizace a dozvědět se odpovědi na své otázky kanalizace se týkající. Vlak se rozjel a tím končí i legrace. Po dokončení celé akce máme neopakovatelnou příležitost odvádět legálně své odpadní vody a neklepat se před úředníky, kteří budou kontrolovat, kterak prostý občan se svými fekáliemi nakládá. Bude-li vše probíhat bez komplikací, můžeme se těšit na proplacení dotace a tím pádem na příznivý dopad do hospodaření obce. Udělejme tedy všichni všechno pro to, aby bylo problémů co nejméně.
2) Navštivte na internetových stránkách obce, konkrétně v odkazu "Fotogalerie", novou složku "Zajímavé stavby, venkovská architektura, historické památky". Její pořízení, popsání a následně vystavení na webu bylo poměrně pracné a určitě si zaslouží pozornost návštěvníků webu.

14.2.2013

Na úřední desku se valí jeden dokument za druhým (zejména v souvislosti s kanalizací). Návštěvníky našich stránek není třeba na tomto místě upozorňovat, že na úřední desku byl vystaven dokument "ten a ten". Bylo by to pouhé nosení dříví do lesa. A tak tedy pouze připomínáme, že elektronická úřední deska je kopií té materiální, která se nachází na budově obecního úřadu. Dokumenty se na ní čile obměňují a životnost některých z nich je jen povinných 15 dnů. Poté jsou snímány, aby se z úřední desky nestal archiv.

4.2.2013

Finanční úřad začíná opět cinkat pokladničkou a pro splnění našich zákonných povinností se rozhodl prodloužit úřední hodiny pro odevzdání daňových přiznání. Více informací naleznete v odkazu "Úřední deska".

3.2.2013

V sekci Hořičský zpravodaj jsme pro Vás vystavili aktuální vydání zpravodaje (únor).

6.1.2013

Obecní úřad a OPS Pechanec mají záměr uspořádat v březnu výstavu fotografií naší obce z minulých let včetně jednotlivých místních části. Čím fotografie bude starší, tím bude pro návštěvníky výstavy zajímavější. Obracíme se na občany, aby nám v tomto směru pomohli, a nyní, v zimních měsících, prohlédli svá alba a případné zajímavé fotografie nám zapůjčili k okopírování či naskenování. Kopie provedeme na počkání, fotografie není nutno z alba vyjímat. Děkujeme a věříme, že v tomto směru nalezneme vaši podporu a pomoc.

5.1.2013

V sekci Hořičský zpravodaj jsme pro Vás vystavili aktuální vydání zpravodaje (leden).

Valid XHTML 1.0 Strict Valid CSS


© 2010-2020 Obecní úřad Hořičky | webmaster: webmaster@horicky.cz | Prohlášení o přístupnosti