Archiv - aktuality 2014

7.12.2014

V sekci Hořičský zpravodaj jsme pro Vás vystavili aktuální vydání zpravodaje (prosinec).

2.12.2014

V odkazu Úřední deska můžete "potěšit" své oko pohledem na cenu vodného pro rok 2015. Při bližším studiu dopisu hbitě pochopíte, že za zdražení může Státní fond životního prostředí a nikoliv VaK Náchod a.s. Pokud Vám oko začne slzet, může Vám být útěchou, že např. elektrická energie bude příští rok levnější.

11.11.2014

Pro milovníky výšek je k dispozici pozvánka na naší úřední desce a následně i rozhledna v Žernově. Tak neváhejte a lezte!

1.11.2014

V sekci Hořičský zpravodaj jsme pro Vás vystavili aktuální vydání zpravodaje (listopad).

6.10.2014

1) Vyzýváme milovníky psů nebo přímo majitele, kterému se fenka ztratila, aby navštívili odkaz Úřední deska a následně i Městskou policii Česká Skalice. Udělají nejen dobrý skutek, ale ulehčí i obecnímu rozpočtu, ze kterého je pobyt tulačky hrazen.
2) Ve středu 29.října je v části Hořiček plánováno přerušení dodávky elektrické energie. V které části to má být, to se sice nedozvíte, ale zato s úsměvem na tváři odhalíte jednu hodně hrubou pravopisnou chybu a dozvíte se, že ČEZ plánuje přerušení dodávky i rok dopředu. Vašim bystrým očím překlepy na letáku jistě neuniknou.

5.10.2014

V sekci Hořičský zpravodaj jsme pro Vás vystavili aktuální vydání zpravodaje (říjen).

15.9.2014

Jako horkou aktualitu Vám předkládáme očkování psů, jehož termín byl na poslední chvíli stanoven na čtvrtek 25.9.2014. Bohužel se tato informace nedostala do našeho zpravodaje, a tak Vás prosíme o šíření slávy veterinární injekce všemi možnými způsoby mezi své známé a sousedy bez internetu. Informační leták je k dispozici v odkazu "Úřední deska".

12.9.2014

Pro milovníky pohybu a zahrádkářských produktů (a nejen těch) jsme na úřední desku umístili dvě pozvánky na sportovní nebo kulturní akce v nejbližším okolí.

7.9.2014

V sekci Hořičský zpravodaj jsme pro Vás vystavili aktuální vydání zpravodaje (září).

3.8.2014

V sekci Hořičský zpravodaj jsme pro Vás vystavili aktuální vydání zpravodaje (srpen).

27.7.2014

1) Vážení návštěvníci Hořiček. Protože je řada z Vás nepřipravena na dopravní komplikace, které doprovází rekonstrukci silničního průtahu obcí, připravili jsme pro Vás malého turistického průvodce. Naleznete v něm celou řadu informací, které si někteří chtějí mermomocí ověřit i na vlastní oči (při průjezdu zákazem vjezdu). Šetřete svůj čas i peníze a prohlédněte si tajemnou třináctou komnatu v pohodlí svých domovů. Vězte, že v úseku mezi zákazovými značkami není o co stát, tak nám tam raději nejezděte. Soubor je vystaven v odkazu "Úřední deska".
2) K potěše všech pivařů nebo vyhládlých turistů oznamujeme, že obecní hostinec v letních měsících rozšířil poskytování svých služeb nově o úterý. Přesný rozpis máte v odkazu "Užitečné informace", kde je možné stáhnout i kompletní tabulku všech úředních hodin, ordinačních hodin i provozních dob.

21.7.2014

Nastala doba dovolených, které se nemohou vyhnout ani našemu obecnímu úřadu. Ještě žádnému poslanci, ministrovi či jiné hlavě pomazané se nepodařilo nahradit matrikářky nebo administrativní pracovnice roboty podle vzoru Karla Čapka, kteří by nepřetržitě a bezchybně pracovali, nejedli, nepili a v zimě nepotřebovali vytápěnou kancelář. Právě z tohoto důvodu bude paní Dana Volfová mimo obecní úřad od pondělí 28.7. až do pátku 8.8.2014 včetně. Pokud plánujete provedení nějakého administrativního úkonu, navštivte náš úřad ještě v tomto týdnu. Vzhledem k tomu, že v úterý a ve čtvrtek je pro veřejnost zavřeno z důvodu zpracování agendy, mnoho času Vám věru nezbývá. Šiřte, prosím, tuto zprávu mezi svými sousedy a známými, aby nebyli při kontaktu s dveřní klikou nemile překvapeni...

20.7.2014

Se zveřejněním další pozvánky jsme čekali, až bude po "dřevosochání", abychom ponechali místní akci na výsluní úřední desky (tedy na prvním místě) co nejdéle. Po obdivuhodném výkonu uměleckých sochařů, prodejců i návštěvníků ve výhni sportovního areálu vám nabízíme další pozvánku, tentokrát na 8.setkání vinařů, vinohradníků a přátel vína, které se koná v sobotu 26.7.2014 v Litoboři. V zájmu objektivity nutno podotknout, že seznam různých akcí v městech a obcích našeho regionu je sáhodlouhý, a zveřejňovat všechny by znamenalo zahltit a znepřehlednit naše webové stránky. Považujeme ovšem za více než vhodné podpořit drobnou propagací obce v našem nejbližším okolí (v tomto případě Litoboř). Více informací máte k dispozici v odkazu "Úřední deska".

7.7.2014

Rok se s rokem sešel a Hořičky se opět ponoří do vůně dřeva a výfukových plynů z benzínových motorů. Na velmi úspěšný první ročník dřevořezbářů s motorovou pilou (chcete-li dřevosochání) letos navazuje jeho novorozený bratříček. Do vínku mu přejeme hodně spokojených návštěvníků i prodejců a organizátorům navíc i krásné počasí. Pozvánku máte k dispozici v odkazu "Úřední deska".

5.7.2014

V sekci Hořičský zpravodaj jsme pro Vás vystavili aktuální vydání zpravodaje (červenec).

3.7.2014

V odkazu "Užitečné informace" je k dispozici zaktualizovaná tabulka úředních hodin, ordinačních hodin a provozních dob. Změn doznala provozní doba místního hostince (jelikož prázdniny jsou tu a žízniví i hladoví turisté také) a praktického lékaře, kde by vás mohlo zaskočit páteční zkrácení ordinační doby o 2 hodiny. Nově tak můžete narazit na zamčené dveře čekárny již v 10 hodin.

30.6.2014

Při plánování návštěvy obecního úřadu (konkrétně matrikářky a administrativní pracovnice paní Dany Volfové) vezměte, prosím, na vědomí, že ve dnech 1. a 2.července bude obecní úřad uzavřen z důvodu čerpání dovolené. V úterý by to pro Vás nemuselo být až takové překvapení, protože je pro veřejnost stejně zavřeno z důvodu zpracování agendy, ovšem ve středu byste se mohli již výrazně podivit nebo dokonce rozladit. Předejděte tomu a úřad navštivte později.

20.6.2014

V souvislosti s připravovanou rekonstrukcí silničního průtahu obcí Hořičky nás čeká ještě jedno nezbytné omezení. V době od 23.6. do 14.8.2014 bude v obci docházet k částečnému, někdy i úplnému přerušení dodávky vody. V týdnu od 23.6. začne první etapa rekonstrukce od budovy 2.stupně ZŠ k tělocvičně. Opravy budou řešeny "úsekově", tzn. že rozkopán bude vždy určitý úsek vodovodního řadu. Práce budou postupovat od tělocvičny směrem k horní bytovce. Je pochopitelné, že v uzavřeném úseku a zároveň v nižším (navazujícím) nepoteče voda.
Tajně doufáme, že zčásti nám vypomůže druhá větev vodovodního řadu, která je vedena směrem od ČOV a Chlístova. Výškové rozdíly mezi naší obcí a Proruby nám dávají určitou naději, i když tlak vody třeba nebude bůhvíjaký. Může se tak stát, že významná část obce bude po většinu času před přerušením dodávky vody uchráněna. Tyto naše teorie budeme konzultovat ve 26.kalendářním týdnu s odpovědnými pracovníky VaKu a obratem je přeneseme na naše internetové stránky. Doporučujeme vám tedy pečlivě sledovat odkaz Aktuality. Výhodu budou mít opět ti z vás, kteří jsou přihlášeni k zasílání e-mailového zpravodajství. Čerstvé novinky budou mít ve své poště jako první a nemusí napínat uši na zastávce autobusu, návsi, v prodejně nebo u sousedovic plotu.

1.6.2014

V sekci Hořičský zpravodaj jsme pro Vás vystavili aktuální vydání zpravodaje (červen).

29.5.2014

27.5.2014

S kulturními akcemi se roztrhl pytel. Jakmile opadne eufórie z pouti, můžete se začít těšit třeba na Comeback. Nemusíte však zapínat televizi, vyražte do Mečova a užijte si 28.června pořádné vypalovačky u příležitosti konce školního roku. Důvod k oslavě budou mít nejen žáci, ale i rodiče, kterým se na dlouhé dva měsíce vyhladí vrásky na čele.

21.5.2014

Písně, písničky a zase písně. Tak nějak to bude vypadat v sobotu 14.6.2014 v mečovském Kurníku. Podívejte se na pozvánku na úřední desce a potom přijďte pobejt.

11.5.2014

Tak jako v minulém století, za dob našich prababiček a pradědečků, i v letošním roce ozdobí hořičskou náves a blízké okolí množství pouťových atrakcí a stánků. Ti nejvíce netrpěliví se mohou přijít pohoupat nebo vystřelit papírovou růži pro svou slečnu již v průběhu pracovního týdne před víkendem 7.-8.června, kdy bude slavná pouť vrcholit. Jestliže sobotní návštěvu protáhnete až do večerních hodin, můžete se pokochat i pohledem na ohňostroj. Pozvánku naleznete v odkazu Úřední deska a věříme, že svým netradičním provedením udělá radost vašim dětem nebo vnoučatům.

8.5.2014

Zakopáváte-li doma o starou televizi, rozbitou pračku nebo vyřazenou ledničku, jistě uvítáte informaci, že všechno toto haraburdí a mnohé další můžete zdarma odevzdat v sobotu 31.května. Leták máte k dispozici na elektronické úřední desce a také v mimořádném vydání Hořičského zpravodaje.

5.5.2014

Upozorňujeme spoluobčany z Křižanova, že ve čtvrtek 22.května bude od 8:00h do 10:00h přerušena dodávka elektřiny. Odstávka bude sice krátká a lokální, ovšem i malá výluka může udělat velké problémy.

1.5.2014

V sekci Hořičský zpravodaj jsme pro Vás vystavili aktuální vydání zpravodaje (květen).

24.4.2014

Pokud máte rádi kozy, ovce, skauting, dravé ptáky a mnoho dalšího, navštivte naši úřední desku a následně i Ratibořické ovčácké slavnosti.

5.4.2014

V sekci Hořičský zpravodaj jsme pro Vás vystavili aktuální vydání zpravodaje (duben).

26.3.2014

Hostinec na Hořičkách opět v provozu! V pátek 28.března v 18 hod můžete opět zažít pivní extázi, při které zlatavý mok opustí lůno pípy, hebce vklouzne do skla, pohladí vnitřní stěny půllitrů a poté se pomazlí s Vašimi chuťovými buňkami. Nenechte si ujít tuto premiéru a doufejme, že další bude až za dlouhá léta.

20.3.2014

V týdnu od 24.3. do 28.3.2014 neplánujte, prosím, návštěvu obecního úřadu za účelem administrativy nebo matriky. Paní Dana Volfová bude v tomto období čerpat zaslouženou dovolenou na zotavenou.

3.3.2014

1.3.2014

V sekci Hořičský zpravodaj jsme pro Vás vystavili aktuální vydání zpravodaje (březen).

3.2.2014

Na internetových stránkách obce je k dispozici únorový Hořičský zpravodaj. Jeho součástí je i pozvánka na hasičský bál, ke které jsem zapomněl dopsat důležitou doušku a to, že se jedná o nekuřácký ples. Pokud tedy patříte mezi občany se závislostí na nikotinu, budete muset své plicní sklípky dostatečně zahulit doma, nebo v průběhu plesu vzít zavděk chodbou před toaletami či kuřbou pod širým nebem. Prosím, rozšiřte toto moje opomenutí mezi nikotinuchtivé sousedy a známé. Naopak nekuřáci budou touto zprávou jistě potěšeni. Organizátorům nekuřáckého bálu se omlouvám. Milan Neumann

2.2.2014

V sekci Hořičský zpravodaj jsme pro Vás vystavili aktuální vydání zpravodaje (únor).

22.1.2014

Ve čtvrtek 30.1.2014 nepoteče celý den voda. Upozornění platí pro obyvatele Hořiček, Chlístova, Křižanova a Nového Dvora. Rádi bychom vám poskytnuli více informací, ovšem žádné jiné nemáme. Pokud budete volat na obecní úřad, tlouct na dveře nebo psát e-maily, buďte si jisti, že košatější odpověď nezískáte. Šiřte, prosím, tuto zprávu ve svém okolí, aby někdo z nás nezůstal namydlený ve sprše nebo v kuchyni.

15.1.2014

Máte-li velké srdce a přebytečný bicykl, prohlédněte si letáček na úřední desce. Možná by ten kostitřas, který léta překáží v garáži nebo kůlně, mohl potěšit nějakého obyvatele Afriky a rychleji by mu tak ubíhala cesta mezi jednotlivými oázami.

2.1.2014

V sekci Hořičský zpravodaj jsme pro Vás vystavili aktuální vydání zpravodaje (leden).

Valid XHTML 1.0 Strict Valid CSS


© 2010-2020 Obecní úřad Hořičky | webmaster: webmaster@horicky.cz | Prohlášení o přístupnosti