Archiv - aktuality 2015

20.12.2015

PF 2016

Obecní úřad Hořičky přeje všem svým občanům i návštěvníkům webových stránek klidné prožití svátků vánočních a v novém roce 2016 pevné zdraví, mnoho štěstí a tolik potřebnou rodinnou i pracovní pohodu. Potěšte své oko níže uvedeným přáním, které je letos v netradičním stylu.

13.12.2015

Dovolená v ordinaci MUDr. Zlámala

Vyžaduje-li Váš zdravotní stav nebo tenčící se zásoby léků návštěvu našeho lékaře, věnujte pozornost níže uvedeným zprávám. Aby nedošlo k nedorozumění, uvádíme je v přesném znění dle vývěsky na dveřích čekárny.

a) Ve dnech 18. - 23.12.2015 (od pátku do středy) MUDr. Aleš Zlámal řádná dovolená. V těchto dnech bude přítomna sestra Simona Žďárská v ordinaci ve Chvalkovicích dle ordinačních hodin.

b) Ve dnech 28. - 31.12.2015 (od pondělí do čtvrtku) ordinace uzavřena - řádná dovolená. Akutní případy ošetří MUDr. Jiří Kokeš penzion Olga Česká Skalice telef.: 608 938 893.

10.12.2015

Vánoční stromky v Mezilečí

Nechcete-li vláčet vánoční stromeček v autobuse nebo mít plné auto jehličí a sedadla od smůly, zajděte si ve dnech 10.-19.prosince do Mezilečí. Vždy od 13 do 16 hodin můžete vybírat stromky na obvyklém místě u hlavní cesty (Vladimír Tylš).

6.12.2015

Nové číslo Hořičského zpravodaje

V sekci Hořičský zpravodaj jsme pro Vás vystavili aktuální vydání zpravodaje (prosinec).

1.12.2015

Vánoce v lese

O tom, že Vánoce mohou být už 19.prosince (a navíc v lese) se můžete přesvědčit, když se v uvedený den dostavíte k našemu obecnímu úřadu. Podrobnější informace k celé tajuplné akci získáte díky níže uvedenému odkazu.

2.11.2015

Sbírka Diakonie Broumov

Nejbližší možnost pomoci potřebným budeme mít již v průběhu listopadu. Bližší informace - viz přiložený dokument.

2.11.2015

Nové číslo Hořičského zpravodaje

V sekci Hořičský zpravodaj jsme pro Vás vystavili aktuální vydání zpravodaje (listopad).

6.10.2015

Nové číslo Hořičského zpravodaje

V sekci Hořičský zpravodaj jsme pro Vás vystavili aktuální vydání zpravodaje (říjen).

5.10.2015

Očkování psů

Podkoží zadních partií místních psů již hoří touhou po pořádné injekci od veterináře. Přání bude splněno ve čtvrtek 5.listopadu - viz přiložený dokument.

3.10.2015

Obec Červená Hora - výběrové řízení

Rozhlížíte-li se po nějakém zaměstnání ve státní správě, nabízí se vám možnost přihlásit se do výběrového řízení na pozici účetní a administrativní pracovník (-ice) v Červené Hoře. Více informací na www.cervenahora.cz

1.10.2015

Kotlíkové dotace

Patříte-li mezi milovníky dotací, nových kotlů na pevná paliva, tepelných čerpadel, či plynových kondenzačních kotlů, přečtěte si výzvu pod níže uvedným odkazem. Součástí poskytnutých informací je i odkaz www.kr-kralovehradecky.cz, kde naleznete vše potřebné.

23.9.2015

Obecní hostinec opět otevřen

Už je to tady! Milovníci dobrého moku, jídla i zábavy se konečně dočkali. Po rozsáhlejších rekonstrukcích přišel den D a hodina H. Chcete-li být mezi prvními, přijďte v pátek 25.září v 17 hodin do obecního hostince a můžete se radovat až do půlnoci. Stejná zavírací doba je ohlášena i na druhý den, tedy v sobotu 26.9., s tím rozdílem, že do fronty u pípy si můžete stoupnout už v 11:00 hodin. Popíjení piva a konzumaci dobrého jídla doprovodí kapela Druhá vlna, kterou jistě ocení dobrovolným vstupným mladí i starší posluchači. V neděli se bude personál zotavovat z náročného rozjezdu a hostinec bude tedy uzavřen, ovšem od pondělí 28.září platí otevírací doba 11:00 - 22:00 hodin (ve všední dny), v sobotu a v neděli 11:00 - 0:00 hodin. Tak přijďte pobejt...

14.9.2015

Žádost společnosti ČEZ

Společnost ČEZ žádá všechny vlastníky a uživatele dotčených pozemků o odstranění a okleštění stromoví a jiných porostů. Bližší informace jsou na letáku, který máte k dispozici na elektronické úřední desce.

6.9.2015

Nové číslo Hořičského zpravodaje

V sekci Hořičský zpravodaj jsme pro Vás vystavili aktuální vydání zpravodaje (září).

5.9.2015

ČEZ - oznámení o přerušení dodávky elektřiny

Na některých sloupech s elektrickým vedením na Hořičkách se objevily vylepené lístky, které informují o datumu a hodině, kdy nastane doba temna (15.9.2015 od 10:30 do 12:30 hodin v jedné části obce a po krátké přestávce na oběd ještě od 13 do 15 hodin o kousek dál). Pokud se vám nechce trmácet k nejbližšímu sloupu, prohlédněte si informační letáky v pohodlí domova - viz níže. Relativně snadno zjistíte, zda se odstávka bude týkat i vašich příbytků. Naštěstí bude většina spoluobčanů v uvedený den a hodinu v zaměstnání. Pro milovníky českého jazyka přidáváme triviální úkol. Najděte pravopisnou chybu, která se opakuje na obou letácích.

22.8.2015

Dovolené

Poslední srpnový týden je ve znamení dovolených. Od pondělí 24.8. do středy 26.8. (včetně) bude relaxovat paní Dana Volfová (obecní úřad - administrativa, matrika). V těchto dnech budete marně očekávat odpovědi na své maily, neúspěchem skončí také osobní návštěva nebo telefonát. Ovšem tři dny utečou jako voda a již ve čtvrtek můžete společně smazat vzniklé resty.
Dokonce celý týden bude mimo ordinaci i náš praktický lékař. Abychom předali úplně přesné a nezkreslené informace, zveřejňujeme text, který nám byl postoupen: "V týdnu Po - Pá, t.j. ve dnech 24.8. - 28.8.2015 nebude MUDr. Aleš Zlámal z důvodu řádné dovolené přítomen. V akutních (!) případech ho bude zastupovat MUDr. Jiří Kokeš, Česká Skalice - penzion, telefon 608 938 893. V tomto týdnu však bude v ordinaci ve Chvalkovicích přítomna sestra Simona Žďárská po dobu běžných ordinačních hodin."

3.8.2015

Kulturní a zábavní revoluce na Hořičkách

Doba dovolených vrcholí a s ní i pořádané kulturních akce. Pozvánky s podrobnějšími informacemi jsou chronologicky uvedeny níže.

2.8.2015

NOVÉ ČÍSLO HOŘIČSKÉHO ZPRAVODAJE

V sekci Hořičský zpravodaj jsme pro Vás vystavili aktuální vydání zpravodaje (srpen).

1.8.2015

Webkamera

Od dnešního dne jsme se zařadili mezi "dospělá" města, městyse, obce či vísky, protože máme svou vlastní webkameru. Klikněte na odkaz v levé části stránky a odpovězte si na otázku, kde je kamera umístěna. Nápověda nad snímkem bude jistě zbytečná...

27.7.2015

Tomu se říká výzva

Chcete se zařadit mezi slavné fotografy? Přáli byste si mít své snímky na výstavě? Chtěli byste poznat pocit vítězství a převzít některou z cen pro nejlepší? Pokud jste alespoň jednou odpověděli "ano", přečtěte si následující pozvánku. Město Rtyně v Podkrkonoší Vám nabízí šanci poznat nepoznané.

25.7.2015

Hořičky v "bedně"

Dvě nejvýznamnější kulturní akce letošního roku zaznamenala i světová média a dorazily k nám různé televizní štáby. Nejprofesionálnější reportáže zhotovila Televize-JS a zhlédnout je můžete prostřednictvím následujících odkazů:
Dřevořezbáři s motorovou pilou
Folklorní festiválek

24.7.2015

Obecní úřad - dovolená

Na vědomost se dává, že všechny požadované úkony spojené s administrativou a matrikou bude nutné odložit nejdříve na pondělí 10.srpna. Ve dnech 27.7. - 7.8.2015 čerpá totiž paní Dana Volfová zaslouženou dovolenou. Děkujeme za pochopení.

13.7.2015

Cyklobusy v Kladském pomezí

Příznivcům cyklistiky předkládáme tiskovou zprávu obecně prospěšné společnosti Branka, která popisuje dvě linky cyklobusů v Kladském pomezí. Budete-li pátrat po avizovaných jízdních řádech, udělali jsme mravenčí práci za Vás. Ta správná adresa je www.kladskepomezi.cz. Tak neváhejte a klikejte.

5.7.2015

NOVÉ ČÍSLO HOŘIČSKÉHO ZPRAVODAJE

V sekci Hořičský zpravodaj jsme pro Vás vystavili aktuální vydání zpravodaje (červenec).

26.6.2015

PUTOVNÍ POHÁR OBCE HOŘIČKY - změna termínu

Těšíte-li se na tradiční klání našich i přespolních plamenobijců v neděli 5.července, musíte si nechat zajít chuť o celé dva měsíce (tedy do 5.září). Z důvodu personálních, časových, organizačních i vyšší moci se to prostě dříve nestihne. Pozvánku zveřejníme s odpovídajícím předstihem v této sekci i v Hořičském zpravodaji a již nyní ji můžete studovat na webu sboru dobrovolných hasičů (www.hasicihoricky.cz). Do sportovního areálu ale zajít můžete. Zahrajte si fotbálek, objímejte mladé lípy, nebo se kochejte hořičskými panorámaty.

22.6.2015

Dřevořezbáři s motorovou pilou

Řetězy nabrousit, brýle nasadit! To je jen zlomek úkonů, které budou muset mistři svého oboru vykonat. Nelehkou práci, ovšem s nádhernýmm výsledkem, můžete obdivovat ve dnech 17. a 18. července 2015 (pátek, sobota). Inspiraci lze čerpat na Dřevořezbáři 2013 a věřte, že podívaná stojí za to.

10.6.2015

Přehled akcí 2015

Níže Vám předkládáme aktualizovaný přehled akcí na rok 2015. Změna spočívá ve zrušení akce Sokolnický den dravců, která byla plánovaná na 13.6.2015. Zda za zrušením stojí hromadná emigrace dravců nebo indispozice chovatelů, to nevíme. Jisté ale je, že byste cvičené ptáky hledali v sobotu 13.6. na Hořičkách marně.

8.6.2015

NOVÉ ČÍSLO HOŘIČSKÉHO ZPRAVODAJE

V sekci Hořičský zpravodaj jsme pro Vás vystavili aktuální vydání zpravodaje (červen).

1.6.2015

FOLKLORNÍ FESTIVÁLEK

Rok se s rokem sešel a občanské sdružení Přátelé českého a moravského folkloru Hořičky-Křižanov znovu organizují folklorní festiválek. Fotografie z prvního ročníku naleznete na www.folklorhoricky.cz a pozvánku o kousek níže. Abyste mohli posoudit, jaké to bylo, musíte to nejdříve vidět. Tak přijďte pobejt...

26.5.2015

UZAVÍRKA MOSTU VE SLATINĚ NAD ÚPOU

"Jednou jsi dole a jednou nahoře." Takové přísloví jistě v tomto období vystane na mysli každému z Hořiček nebo třeba ze Slatiny nad Úpou. Zatímco ti první povětšinou jásají a jsou evidentně nahoře (neb oficiální(!) ukončení zákazu vjezdu v serpentinách je na dohled), druzí jmenovaní se cítí zřejmě hodně dole, protože od 1.6. do 8.11.2015 bude úplná uzavírka silnice v úseku Červený Kostelec - Slatina nad Úpou. Důvodem je ohlášená rekonstrukce mostu u mlýna. Výlukové jízdní řády autobusů jsou uvedeny níže. Snad by se na tomto místě hodilo ještě jedno přísloví: "Trpělivost růže přináší."

16.5.2015

Rok se s rokem sešel a máme tu opět vyhlášenou Hořičskou pouť. To hlavní se letos bude odehrávat během víkendu 23. a 24. května. Nenechte se znervóznit uzavřeným příjezdem od České Skalice. Na úřední desku jsme vystavili jednoduchou pozvánku, ve které se hravě zorientují i Vaše děti nebo vnoučata. Odměnou za pochopení a přibližně čtyřkilometrovou zajížďku Vám bude mnoho atrakcí, dostatek občerstvení a v sobotu i večerní ohňostroj. Tak přijeďte pobejt, jste srdečně zváni.

3.5.2015

V sekci Hořičský zpravodaj jsme pro Vás vystavili aktuální vydání zpravodaje (květen).

25.4.2015

Na úřední desce jsou zveřejněny informace o dalším nalezeném psovi v Brzicích. Je-li Vám povědomý, nebo znáte-li někoho, komu se zaběhnul pes, volejte, prosím, na uvedené číslo nebo šiřte informace dále.

4.4.2015

V sekci Hořičský zpravodaj jsme pro Vás vystavili aktuální vydání zpravodaje (duben).

1.4.2015

Předesílám, že následující zpráva není apríl. Jestliže jsme vkládali naděje do včerejšího jednání o možnosti používání objízdné trasy přes Litoboř občany Hořiček a místních částí, ukázaly se jako liché. Pokud se tedy přes tuto lokalitu vydáte se svým autem, bude to na Vaše riziko a za Vaše peníze. Budiž nám útěchou, že slatinský most se uzavře až po dokončení průtahu Hořičkami. Šeptanda ale praví, že snahou zároveň je, aby oprava mostu začala co nejdříve. Pokud budete pozorně číst mezi řádky, z předchozích vět vyplývá, že by se oprava průtahu mohla zrychlit. Jestli umí někdo z Vás číst ve hvězdách, napište mi termín ukončení zákazu vjezdu. Já ho nevím a vlastně jsem tady ani nepsal o nějakém zkrácení oficiální doby opravy vozovky (do 30.6.2015).

25.3.2015

Den D (zahájení uzavírky) se kvapem blíží a získali jsme první oficiální informace o jízdních řádech autobusů. Vše, co víme, jsme vystavili na elektronickou úřední desku. Autobusy jsou tedy jasné, ovšem složitější bude možná cesta našimi auty. Do posledního dne a obrazně řečeno i do posledního dechu budou probíhat příslušná jednání. Sledujte proto pečlivě naši úřední desku. Ti z Vás, kteří jsou přihlášeni do internetového zpravodajství, dostanou aktuální informace přímo do svého mailu.

11.3.2015

Šance na vyřízení úředních záležitostí s administrativní pracovnicí paní Danou Volfovou se přímo úměrně zmenšují s blížícím se pátkem. Celý příští týden (16.-20.3.2015) čerpá totiž zaslouženou dovolenou a úkony, které souvisejí s matrikou (ověření dokumentů atd.) nelze vybavit s nikým jiným.

9.3.2015

Na úřední desce jsou zveřejněny informace o toulavých psech ve Žďáře (Brzice). Jsou-li Vám povědomí, nebo znáte-li někoho, komu se zaběhnul pes, šiřte informace dále.

2.3.2015

V sekci Hořičský zpravodaj jsme pro Vás vystavili aktuální vydání zpravodaje (březen).

18.2.2015

I přesto, že zima je na ústupu, může Vám ve dnech 23.-25.února zamrznout úsměv na rtech při návštěvě obecního úřadu za účelem ověřování dokumentů apod. V uvedených dnech bude paní Dana Volfová (administrativa a matrika) čerpat zaslouženou dovolenou. Děkujeme za pochopení.

1.2.2015

V sekci Hořičský zpravodaj jsme pro Vás vystavili aktuální vydání zpravodaje (únor).

5.1.2015

Pro ty z nás, kteří si dali za novoroční předsevzetí "reorganizaci" skříní, šatníků, komor, půd, sklepů nebo garáží, bude znít Diakonií Broumov vyhlášená sbírka jako rajská hudba. Pro ostatní to je výzva, důvod k zamyšlení nebo třeba příležitost vykonat dobrý skutek. Podrobné informace naleznete v odkazu Úřední deska, na vývěsce obecního úřadu, v prodejně potravin, čekárně lékaře, nástěnce zemědělského družstva nebo školy či školky.

1.1.2015

V sekci Hořičský zpravodaj jsme pro Vás vystavili aktuální vydání zpravodaje (leden).

Valid XHTML 1.0 Strict Valid CSS


© 2010-2020 Obecní úřad Hořičky | webmaster: webmaster@horicky.cz | Prohlášení o přístupnosti