Archiv - aktuality 2016

24.12.2016

PF 2017

Vážení spoluobčané, přejeme Vám klidné prožití svátků vánočních a do nového roku 2017 pevné zdraví, mnoho štěstí a tolik potřebnou rodinnou i pracovní pohodu.

9.12.2016

Koledy na Končinách

9.12.2016

Adventní koncert u Kurníku

4.12.2016

Nové číslo Hořičského zpravodaje

V sekci Hořičský zpravodaj jsme pro Vás vystavili aktuální vydání zpravodaje (prosinec).

28.11.2016

Vypouštění balónků s přáním Ježíškovi

Máte-li potřebu zúčastnit se hromadného vypouštění balónků, čtěte instrukce v níže uvedeném souboru. Budete-li hledat na příslušných internetových stránkách nějakou příznivou informaci o poločasu rozpadu gumy, ze které jsou balónky vyrobeny, nebudete úspěšní. Naopak se ale můžete dozvědět, že v loňském roce byly české luhy a háje pokryty zbytky z 87.923 kusů těchto velmi špatně rozložitelných exemplářů.

25.11.2016

Našel se pes

Tímto lakonickým a z letáku převzatým konstatováním se na vědomost dává, že u silnice na Hořičky byl nalezen pes.

7.11.2016

Nové číslo Hořičského zpravodaje

V sekci Hořičský zpravodaj jsme pro Vás vystavili aktuální vydání zpravodaje (listopad).

5.11.2016

Přerušení dodávky elektrické energie

Budete-li si chtít v Křižanově nebo v Posadově zapnout v úterý 22.listopadu nějaký ten elektrický spotřebič, můžete tak učinit. Podle sdělení společnosti ČEZ si ovšem buďte jisti, že mezi 8:00 a 16:00 hodinou si Vaše televize, rádio apod. ani nepípnou. Vysvětlení naleznete v níže uvedeném odkazu. Distributor Vám tímto děkuje za pochopení.

10.10.2016

Povinné očkování psů

Jistotu, že po kousnutí psem, ať vlastním nebo některým z nejbližšího okolí, neonemocníte vzteklinou, získáte, když ve čtvrtek 13.10. popadnete psa, očkovací průkaz a peníze a vyrazíte na náves nebo do Křižanova k hospodě. Očkováním může páníček zabránit vzteklině, ale již ne tomu, že občas nebude vzteklý on sám. V takových případech se osvědčilo počítání do deseti nebo poslech ptačího zpěvu v korunách stromů.

4.10.2016

Nové číslo Hořičského zpravodaje

V sekci Hořičský zpravodaj jsme pro Vás vystavili aktuální vydání zpravodaje (říjen).

30.9.2016

Dopravní omezení na Hořičkách

Těšíte-li se na nový asfalt v úseku ZŠ Hořičky - křižovatka na Mezilečí, vězte, že se dočkáte. Ale vždy je něco za něco. Nejprve musíme v období 3.-31.10. přetrpět nějaké to dopravní omezení, abychom mohli následně projíždět Hořičkami bez drncání. Bližší informace hledejte na úřední desce.

19.9.2016

ČEZ - Už je to tady!

Rok se s rokem sešel a společnost ČEZ opět žádá všechny vlastníky a uživatele dotčených pozemků o odstranění a okleštění stromoví a jiných porostů. Bližší informace hledejte v níže uvedeném letáku.

14.9.2016

Výstava ovoce, zeleniny a květin s doplňkovou expozicí

Základní organizace Českého zahrádkářského svazu Slatina nad Úpou posouvá laťku opět výše! O organizaci letošní výstavy se dočtete níže, ovšem vidět exponáty musíte vidět na vlastní oči, slyšet salvy, čtení z kronik, besedu s členy 5.praporu polních myslivců z České Skalice a povídání o zbraních z války v r.1866 musíte slyšet na vlastní uši.

10.9.2016

Nové číslo Hořičského zpravodaje

V sekci Hořičský zpravodaj jsme pro Vás vystavili aktuální vydání zpravodaje (září).

12.8.2016

Nudíte se? ...

... Kupte si medvídka mývala, nebo zajeďte 27.srpna do Žernova. Vyčerpávající informace hledejte v odkazech níže.

8.8.2016

Nové číslo Hořičského zpravodaje

V sekci Hořičský zpravodaj jsme pro Vás vystavili aktuální vydání zpravodaje (srpen).

5.8.2016

Dovolená

V době dovolených lze očekávat, že i paní Dana Volfová (administrativa, matrika) bude chtít vypnout počítač, zaklapnout šanony a vypudit pracovní myšlenky z hlavy. Toto období právě nastalo, a tak ji v plném pracovním nasazení můžete vidět až v pondělí 15.8.2016. Do té doby bude obecní úřad fungovat v omezeném režimu. Děkujeme za pochopení.

24.7.2016

Den se záchranáři

V sobotu 30.7.2016 se můžete na koupališti v Mezilečí změnit v záchranáře a vyzkoušet si některé z mnoha činností, které Vám předvedou hasiči z České Skalice nebo ZKO Žernov. Součástí programu bude též stanoviště s ukázkou první pomoci. Příjemnou atmosféru dokreslí hudební doprovod a nezbytné občerstvení.

23.7.2016

4.Mini-Šipkohraní

V sobotu 20. srpna se na Hořičkách na Náchodsku uskuteční 4. Mini-Šipkohraní letošní sezóny. Garantem tohoto sportovního klání je krajský sekretariát Unie šipkových organizací pro sever Královéhradecka a partnery cestovní kancelář Luna Tour Trutnov, firma Willcap Trutnov a Hostinec na Hořičkách.V programu akce najdou jeho účastníci dvě zcela odlišné soutěže. Tou první bude zvýhodněný turnaj Mistrovství SVČ v kategorii žen i mužů, který bude do krajských žebříčků započítán za dvojnásobné body. Druhou soutěží dne pak bude závěrečný finálový turnaj série Pohár W-Sportu smíšených dvojic (tj. zcela libovolně složených tedy muž s mužem, muž se ženou či žena se ženou), jejíž konečné pořadí ročníku 2015/2016 bude vyhodnoceno právě na Hořičkách.Všechny soutěže jsou otevřené a to znamená, že zapojit se mohou i neregistrovaní. V obou turnajích nebudou chybět odměny. Pro ty nejúspěšnější budou připraveny trofeje či finanční prémie (ty jsou závislé na počtu přihlášených) a všichni zúčastnění budou dále bez ohledu na umístění zařazeni do slosovaní o věcné ceny.Oproti akcím tohoto typu, které se v různých koutech severní části Královéhradecka konají pětkrát do roka, bude ta hořičská netradiční a to v tom, že se odehraje ve venkovním prostředí před hostincem pod party stany (v případě nepříznivého počasí bude připravena náhradní suchá varianta).Unie šipkových organizací Královéhradecko sever

3.7.2016

Nové číslo Hořičského zpravodaje

V sekci Hořičský zpravodaj jsme pro Vás vystavili aktuální vydání zpravodaje (červenec).

23.6.2016

Přehlídka dřevořezbářů s motorovou pilou (4.ročník)

"Kdo jednou přijde, již příště neodolá." Jestliže jste se předchozích ročníků nezúčastnili, navštivte ten letošní a za rok dáte za pravdu uvedenému rčení. Atmosféru prvního ročníku můžete nasát zde, pozvánku nabízíme níže.

21.6.2016

Kulturní smršť v Mečově

S potěšením Vám předkládáme kulturní program obecně prospěšné společnosti Z babiččina kapsáře na nejbližší období. Datumy, začátek akcí i jejich popis jsou v jednotlivých odkazech níže. Abychom velmi sympatické a obětavé snažení tohoto spolku ještě více podpořili, vložili jsme jeho logo a odkaz na internetové stránky právě na ty naše. Snáze je tak najdete.

1) Hudební skupina Comeback - "Hrajeme k tanci i poslepu".

2) Country&blues kapela KON&TAKT

3) Hej, Slované! - pověst o Ludmile a Pivojovi

4) Hudební skupina The brownies

10.6.2016

Přerušení dodávky vody

Tato horká novinka Vám již byla předána formou vloženého letáčku ve zpravodaji. Možná ji tedy ocení spíše chalupáři, kteří se připravují na pohodový čtvrtek 16.6. nad čerstvě uvařenou kávou. Což o to, elektřina půjde, a pokud si vodu dovezete ze svých domovů, i tu kávičku si uvaříte. Ovšem spláchnutí toalety, osvěžující sprcha nebo praní prádla Vám v tento den (a ve vybraných částech obce) zůstane zapovězeno. Bližší informace jsou v příloze, víc jich opravdu nemáme.

5.6.2016

Nové číslo Hořičského zpravodaje

V sekci Hořičský zpravodaj jsme pro Vás vystavili aktuální vydání zpravodaje (červen).

3.6.2016

Mezinárodní folklorní festiválek

Každá zdrobnělina označuje jevy menší než normální. Stromeček je malý strom, domeček je malý dům no a festiválek je malý festival. To ale neznamená, že když je něco malé, že to bude ochuzené či nedomrlé! Naopak, stromeček může být krásnější než strom, domeček může být útulnější než dům no a festiválek může být příjemnější než festival. Velkým akcím se nedá konkurovat organizací, zázemím nebo počtem účinkujících, ale bodovat lze třeba obětavostí, vůlí a pracovním nasazením. Přijďte se sami přesvědčit v pátek 17.6. a v sobotu 18.6. a možná potvrdíte pravdivost výše uvedených řádků. Pozvánku s podrobnými údaji Vám rádi předkládáme, nebo navštivte www.folklorhoricky.cz.

30.5.2016

Rajče, ČEZ

1) Rajče je nejen zkrácený název pro rajské jablko, ale také největší české elektronické fotoalbum. Jeho existence je pro nás poměrně výhodná, protože tam můžeme "nasypat" libovolné množství fotografií z různých akcí, které by nám jinak znepřehledňovaly naše internetové stránky. Ty nejhezčí záběry s největší vypovídající hodnotou pochopitelně vložíme na www.horicky.cz (odkaz fotogalerie), tím návštěvníky namlsáme a hned jim podsuneme odkaz na zmiňované rajče. Postupně tam budeme přidávat další a další alba a Vy se budete moci kochat a kochat. A kde to všechno najdete? Zadejte www.horicky-fotografie.rajce.idnes.cz.

2) Když se začne šuškat, že ČEZ přeruší dodávku elektrické energie, začneme všichni obíhat sloupy jako značkující psi a hledáme nalepené letáčky, nebo brouzdáme v aktualitách na www.horicky.cz ve snaze dopídit se, kdeže ten výpadek bude. Jednou je šťastnější jedna polovina vesnice, podruhé zase ta druhá. Tentokrát máme ale 100% jistotu pro celý Nový Dvůr a osadu Husí Krky. Dne 16.6.2016 si prostě od 7:30 do 17 hodin ani nebliknete. Nevěříte? Tak klikněte na odkaz níže.

10.5.2016

Vyhlášená pouť na Hořičkách

Již naši dědové a babičky navštěvovali vyhlášenou hořičskou pouť. Chodívali pěšky, chasníci se snažili získat přízeň vyhlédnutého děvčete obyčejnou papírovou růží ze střelnice a večer si na tancovačce dodávali odvahu stopečkou režné. Od té doby se mnohé změnilo. Na pouť se jezdí auty, na novodobých fichtlech nebo silných motorkách, které mají objem větší než staré embéčko. Atrakce doznaly podstatných změn, chlapci uchvacují dívky hrubým slovníkem a počtem čárek na účtence. Pouť je ale v současné době zejména pro malé děti, takže: "Dámy a páni, maminky a tatínkové, babičky a dědečkové, přistupte blíže, naše prodloužená jízda právě začíná." To hlavní ale přijde v sobotu 14.května, kdy večer možná přijde i ... pyrotechnik. A atrakce budou vesele točit až do nedělního večera. Tak přijďte pobejt.

4.5.2016

Ordinační místo, Severní Korea, ČEZ

1) Tradiční hořičská pouť (14.-15.5.2016) přináší nejenom radosti, ale i určitá omezení. Jedno z nich je změna ordinačního místa našeho praktického lékaře. Informační text je sice vylepen na vstupních dveřích do čekárny i do ordinace, ale přečíst si ho můžete i zde: "Z důvodů pouti ordinace ve středu 11.5. a v pátek 13.5.2016 přesunuta do Chvalkovic."

2) Pozvánka na besedu o Severní Koreji byla zveřejněna v Hořičském zpravodaji, ovšem držíce se hesla "opakování je matka moudrosti", podsouváme Vám ji i touto cestou.soubor ke stažení - viz příloha

3) Společnost ČEZ Distribuce, a.s. zřejmě nepotěší vyvolené domácnosti zprávou o přerušení dodávky elektrické energie. Jestliže jste na sloupech ve svém okolí zahlédli jakýsi bílý papír, nemusíte si stoupat na špičky, nebo si na něho za šera svítit zapalovačem. Otevřete si přílohu této zprávy a hned budete vědět kde, kdy a jak dlouho.soubor ke stažení - viz příloha

2.5.2016

Nové číslo Hořičského zpravodaje

V sekci Hořičský zpravodaj jsme pro Vás vystavili aktuální vydání zpravodaje (květen).

10.4.2016

Možnost přivýdělku

Chcete být spolupracovníkem Akademie věd ČR? Hodila by se Vám nějaká ta koruna navíc? Jestliže jste odpověděli alespoň jednou ANO, otevřete si přílohu zprávy. Centrum pro výzkum veřejného mínění má zájem o nové spolupracovníky z našeho regionu. Jedná se o dlouhodobou spolupráci s malou časovou náročností, která je ideální pro důchodce, studenty nebo maminky na mateřské dovolené. Tak neváhejte a čtěte, pište nebo volejte.

4.4.2016

Nové číslo Hořičského zpravodaje

V sekci Hořičský zpravodaj jsme pro Vás vystavili aktuální vydání zpravodaje (duben).

31.3.2016

Maškarní karneval - foto

Pozvánka na tuto oblíbenou akci je minulostí, stejně tak jako samotný průběh. Naopak velmi aktuální je fotogalerie, ve které můžete obdivovat kreativitu i dovednost tvůrců kostýmů. Nejkouzelnější jsou ale samozřejmě naši nejmenší spoluobčánci ve svých dokonale padnoucích modelech. Navštivte tedy níže uvedený odkaz a potěšte své oko i mysl. Fotogalerie maškarního karnevalu

29.3.2016

Bílá vrána

Již mnohokrát jsme psali o záplavě pozvánek na různé kulturní akce, výstavy, premiéry, derniéry, které se na nás valí z okolních obecních úřadů, dobrovolných spolků, zájmových sdružení apod. Abychom naše internetové stránky neznepřehlednili, musíme často přijmout roli samozvaného cenzora, který vybere opravdu zajímavé nebo neobvyklé kousky. Mezi takové možná patří bleší trhy na náměstí v Jaroměři(nejbližší jsou již v sobotu 2.dubna). Z prohlášení organizátorů vyplývá, že budou pořádány vždy poslední sobotu v měsíci a to až do listopadu. Pro více informací klikněte na následující odkaz: bleší trhy v Jaroměři

15.3.2016

Dovolená na obecním úřadu

Na vědomost se dává, že v období od 21. do 24.března (pondělí - čtvrtek) bude paní Dana Volfová čerpat dovolenou. V těchto dnech nebude možné např. ověřovat podpisy, různé dokumenty, plánovat svatby nebo platit poplatek za psa. Doufáte-li, že vše dohoníte v pátek 25.3., tak vězte, že nikoliv. Na zmiňovanou dovolenou navazuje Velký pátek a poté samozřejmě Velikonoční pondělí, takže první šanci budete mít až v úterý 29.března. Tak neváhejte a vyrazte směrem obecní úřad ještě do konce tohoto týdne.

6.3.2016

Nové číslo Hořičského zpravodaje

V sekci Hořičský zpravodaj jsme pro Vás vystavili aktuální vydání zpravodaje (březen).

1.3.2016

Maškarní karneval

Nasaďte si gumovou masku Fantomase, spíchněte plášť Batmana nebo na staré tepláky přišijte liščí ocas a v neděli 20.března se vydejte do obecního hostince na Hořičkách. Budete-li se, coby dospělí, cítit poněkud nesví, vykonejte předchozí úkony na svých dětech nebo vnoučatech, ovšem směr nedělní vycházky zachovejte. Jistě nebudete litovat. Bližší informace předkládáme o řádek níže.

7.2.2016

Nové číslo Hořičského zpravodaje

V sekci Hořičský zpravodaj jsme pro Vás vystavili aktuální vydání zpravodaje (únor).

1.2.2016

Hasičský bál

Po úspěšném "školním" plese přichází na řadu druhý a zároveň poslední ples v této sezóně, který se bude konat pod taktovkou Sboru dobrovolných hasičů v Hořičkách. Lýtka se zúčastněným začnou symbolicky zapalovat v sobotu 20.února a pořadatelé předesílají, že celá akce proběhne v duchu hesla "Hasiči nekouří, ale hasí". Cigárka si samozřejmě můžete vzít s sebou, ovšem na sále budou zapovězena. Nezbytnou dávku nikotinu si lze vpravit do těla ve vestibulu nebo výčepu. Pozvánka je k dispozici v níže přiloženém dokumentu.

11.1.2016

Svozový plán pro r.2016

I mistr tesař se někdy utne. Tentokrát se uťal mistr Pedersen, a tak se do Hořičského zpravodaje dostal svozový plán, který obsahoval chyby u bílé (šedé) známky. Díky bdělosti našich spoluobčanů bylo nedopatření vypátráno, oznámeno, napraveno a na našem webu touto cestou zveřejněno. Bezvadný svozový plán je v následujícím odkazu.

8.1.2016

Přerušení dodávky vody

V pondělí 11.ledna nebudou moci "vyvolení" přibližně 2 hodiny mýt nádobí, prát prádlo nebo splachovat toalety. Důvodem je údržba vodojemu. Časové rozpětí a dotčené lokality naleznete níže.

2.1.2016

Nové číslo Hořičského zpravodaje

V sekci Hořičský zpravodaj jsme pro Vás vystavili aktuální vydání zpravodaje (leden).

Valid XHTML 1.0 Strict Valid CSS


© 2010-2020 Obecní úřad Hořičky | webmaster: webmaster@horicky.cz | Prohlášení o přístupnosti