Archiv - aktuality 2018

22.12.2018

PF 2019

Více či méně originálních vánočních přání a PF je spousta. To naše možná není ani nápadité, a určitě ani vtipné, ale je o to upřímnější. Do textu v obrázku zajisté patří i pevné zdraví, mnoho štěstí a radost ze společně prožitých chvil se svými blízkými.

3.12.2018

Dovolená praktického lékaře

Jestliže se vám tenčí zásoby prášků, chcete-li pilulek nebo bobulí, a máte spočítáno, že do Nového roku s nimi nevydržíte, zbystřete! MUDr. Aleš Zlámal bude v prosinci poměrně četně nabírat síly, a tak se připravte na výrazně omezené ordinační hodiny. Zavřeno bude v týdnu od 10. do 14.12., zamčené dveře spatříte při marné návštěvě ve dnech 20.-21.12. a stejně tak tomu bude i po svátcích, tedy 27., 28. a 31. prosince. Vsaďte tedy na jistotu a našeho lékaře navštivte ideálně v týdnu od 3.12. do 7.12. Po Novém roce máte první šanci až ve středu 2. ledna 2019. Šiřte, prosím, tuto informaci dál, aby se dostala i k těm spoluobčanům, kteří nemají přístup k internetu. Upozornění bude sice obsaženo i v našem zpravodaji, ale toto je nejrychlejší a nejspolehlivější způsob.

2.12.2018

Nové číslo Hořičského zpravodaje

V sekci Hořičský zpravodaj jsme pro Vás vystavili aktuální vydání zpravodaje (prosinec).

27.11.2018

Rozsvěcení vánočního stromu

První Ježíškův poslíček v letošním roce navštíví Hořičky v pátek 30.11.2018. Chcete-li být u toho, přijďte v 16:15 hodin na náves.

5.11.2018

Nové číslo Hořičského zpravodaje

V sekci Hořičský zpravodaj jsme pro Vás vystavili aktuální vydání zpravodaje (listopad).

18.10.2018

Staročeské posvícení

Od soboty 20.10. do pondělí 22.10. pořádá hostinec na Hořičkách staročeské posvícení, které bude završeno Zlatou hodinkou (posezení s harmonikou). Více informací včetně telefonního čísla pro rezervaci předkládáme níže.

7.10.2018

Nové číslo Hořičského zpravodaje

V sekci Hořičský zpravodaj jsme pro Vás vystavili aktuální vydání zpravodaje (říjen).

6.10.2018

Výsledky komunálních voleb

Komunální volby na Hořičkách se nesly v duchu sousedské pohody. Nekonaly se žádné zákulisní boje nebo stranické půtky. Na dvou kandidátkách (Sdružení nezávislých kandidátů a KDU-ČSL) bylo celkem 18 jmen, z toho 16 bez politické příslušnosti). Spokojenost občanů s končícím zastupitelstvem vyjadřují i konečné výsledky, které v podstatě zachovaly stávající jména s jednou obměnou (seznam níže je řazen dle pořadí podílů hlasů). Zvítězilo Sdružení nezávislých kandidátů (5 mandátů) a z 9 budoucích zastupitelů je 8 bez politické příslušnosti.

1. Kačer Josef

2. Ing. Hofmanová Stanislava

3. PaedDr. Neumann Milan

4. Ing. Kudera Vladimír

5. Hýbl Marek

6. Jirásek Jaroslav

7. Rudiš Luděk

8. Vlček Josef

9. Náhlovská Eva

(více informací získáte na www.volby.cz)

26.9.2018

Očkování psů

Tuto povinnost si s vašimi miláčky můžete splnit v úterý 16.10.2018. Pro Hořičky je vyhrazen čas od 16 do 16:30 hodin, druhým místem je Křižanov s časovým rozpětím 16:45 - 17 hodin. Pejsci se bát nemusí, protože očkování provádí citlivá a empatická veterinářka MVDr. Marcela Čermáková z Jaroměře. Na vás tedy zbývá jediné, vzít s sebou očkovací průkaz, peníze a psa na vodítku.

20.9.2018

Šikovné ruce pro hospic

Ochota pomoci potřebným je k nezaplacení. A když můžete pomoci tak, že za vaše darované výrobky někdo zaplatí a hospic si za získané finanční prostředky obnoví zařízení kuchyně, potom většina čtenářů jistě otevře informační soubory v příloze a bude hledat jak na to. Pozvánka se týká 13. ročníku soutěže vlastnoručních výrobků „Šikovné ruce pro hospic 2018“. Soutěž je určena všem, kdo rádi tvoří praktické i umělecké předměty a chtěli by se podělit s ostatními. Zájemci mohou zaslat své výrobky na adresu Oblastní charity Červený Kostelec do 27. září 2018 a z došlých výrobků je poté uspořádána prodejní výstava na Městském úřadu Červený Kostelec od 6. do 12. října se slavnostní vernisáží v pátek 5. října 2018 v 17 hodin.

19.9.2018

Vinobraní v Litoboři

Jste znalci vína? Chybí vám košt slivovice? Líbily se vám pivní slavnosti na Hořičkách? Máte rádi pohodu a skvělou zábavu? Pokud jste odpověděli alespoň jednou "ano", tak se v sobotu 6.října hnedle po volbách vydejte do Litoboře.

18.9.2018

ČEZ - Už je to tady!

Rok se s rokem sešel a společnost ČEZ opět žádá všechny vlastníky a uživatele dotčených pozemků o odstranění a okleštění stromoví a jiných porostů. Bližší informace hledejte v níže uvedeném letáku.

12.9.2018

Supi opět krouží!

V tuto chvíli se nejedná o aktualitu pro ornitology z blízkého nebo vzdáleného okolí, ale o varování před "lidumily", kteří to myslí opravdu "velmi dobře" s našimi zejména staršími spoluobčany. Sice máme platné nařízení č.1/2017 o zákazu podomního a pochůzkového prodeje, ale hitem poslední doby je jeho obcházení formou telefonicky předjednané schůzky. Upřímně radíme, abyste nereagovali na telefonické nabídky podomních prodejců, že za Vámi přijedou na návštěvu v daný den a danou hodinu. Pečlivě zvažte, zda chcete někomu z ulice poskytnout své vyúčtování nebo osobní údaje. Zkontrolujte si, jak dlouho ještě platí Vaše stávající smlouva na dodávky energie, plynu či telefonní služby. Prověřte si, jaké sankce plynou z předčasného ukončení těchto smluv, které za Vás "lidumilové", na základě Vámi udělené plné moci, milerádi udělají. Rádi bychom ochránili i ty naše spoluobčany, kteří nemají internet, a nejrychlejší cestou je Vaše přátelské, sousedské varování u plotu, na návsi nebo v hospodě, že nad Hořičkami opět krouží supi.

6.9.2018

Cyklovýlet

Šlápneme do pedálů, opečeme buřty, doženeme pitný režim.

5.9.2018

Výlukové jízdní řády

V souvislosti s avizovanou uzavírkou při opravě silnice Hořičky - Chvalkovice věnujte prosím pozornost výlukovým jízdním řádům. Pro vysvětlení bude jistě přínosem i informační leták. Budiž útěchou, že oprava je plánovaná jen od 10.9. do 10.10. 2018.

2.9.2018

Nové číslo Hořičského zpravodaje

V sekci Hořičský zpravodaj jsme pro Vás vystavili aktuální vydání zpravodaje (září).

30.8.2018

Uzavírka silnice Hořičky - Chvalkovice

Po letech čekání, doufání i láteření jsme se konečně dočkali. Oddechnou si tlumiče, řidiči i cyklisté. V pondělí 10.9.2018 se sice uzavře silnice mezi Hořičkami a Újezdcem, od 7.10.2018 potom úsek mezi Újezdcem a Chvalkovicemi (přes Dlouhou Vodu), ale v pondělí 29.října se můžete projet po fungl novém koberci, aniž byste se kousli do jazyku. Báječná zpráva! Podrobné informace hledejte v odkazu "Úřední deska".

20.8.2018

Loučení s prázdninami

1. září by měl sice začít nový školní rok, ale místo toho se můžete těšit ve sportovním areálu na správný mejdan. Od 15 hodin jsou na programu hry a soutěže pro děti, od 18 hodin rozjede ty nejlepší hudební šlágry skupina DUHA z Dobrušky. Po veleúspěšných pivních slavnostech se tak nabízí další zajímavá akce. Tak přijďte pobejt.

5.8.2018

Nové číslo Hořičského zpravodaje

V sekci Hořičský zpravodaj jsme pro Vás vystavili aktuální vydání zpravodaje (srpen).

26.7.2018

Malé pivní slavnosti

Tak už i Hořičky mají své pivní slavnosti. Sudy šesti značek se narazí v sobotu 11.8.2018 v 15:00 hodin. Plakát to sice neuvádí, ale věřte, že v průběhu odpoledne se báječně pobavíte při různých soutěžích pro dospělé a děti (např. pivní štafeta, hod do dálky špalkem, jízda na saních apod.). Nějaké to pivko snadno vytancujete od 18:00 hodin při hudební produkci country skupiny TENDR z Trutnova. Občerstvení i organizaci celé slavnosti zajišťuje obecně prospěšná společnost Pechanec.

12.7.2018

Kanalizace není všežravec

V červencovém vydání zpravodaje jsme se věnovali problematice servisu technologií kanalizace včetně čistírny odpadních vod. Vybraný text zde uvádíme znovu a hlavně fotografie dokumentující stav během finančně náročného servisu. Nedávno se uskutečnil další z mnoha servisních zásahů v naší čistírně odpadních vod. To, co projde trubou velkého průměru za pomocí gravitace a dostatečného množství vody, se nemusí zamlouvat menším trubám a čerpadlům. Po demontáži technologického zařízení se technici nestačili divit. Na hřídele a další rotační části se nachytalo takové množství obtížně rozložitelného materiálu, že se nám čerpadla či motory doslova zadíraly, nebo z nich bylo vytláčeno těsnění. S normálním obsahem splašků, mezi které řadíme toaletní papír, obvyklý fekální odpad nebo starou polévku vylitou do záchodové mísy, si technologie hravě poradí. Pokud se ale do kanalizace dostanou materiály s obsahem textilií (např. čistící utěrky na televize), plastových fólií, buničiny nebo hadr na podlahu, čerpadla si začínají zoufat. Následně si nešťastně povzdechne starosta, který musí zalovit v obecní pokladně a vydat nemalý peníz na opravu. A v samém finále se může prohloubit vráska na čele nás všech, protože náklady na opravy se budou muset promítnout do cen stočného. Mějme prosím na paměti, že záchod není černá díra, kde všechno zmizí, ale že má i nějaké pokračování, ke kterému bychom měli být v našem společném zájmu ohleduplní.

1.7.2018

Nové číslo Hořičského zpravodaje

V sekci Hořičský zpravodaj jsme pro Vás vystavili aktuální vydání zpravodaje (červenec).

27.6.2018

100 let republiky

Rok 2018 je ve znamení oslav 100. výročí vzniku Československé republiky. Další z mnoha akcí se uskuteční 30. června v mečovském KuRNíKu, kde se bude slavit zpěvem spolku Pěnice ze České Skalice. Zapojení hostů a diváků do zpěvu je vítáno.

24.6.2018

Masakr motorovou pilou, ou!

Pokud si myslíte, že věta v nadpisu souvisí s pokleslou produkcí amerických filmařů, hluboce se mýlíte. V tomto případě se budou motorovou pilou ohánět čeští řezbáři (možná i ti z přilehlého zahraničí), aby se předvedli, co umí z kusu kmene zhotovit. Podrobnosti hledejte níže a věřte: "To musíte vidět!"

4.6.2018

Setkání občanů u dvou lip

Zveme Vás v sobotu 23. června na oslavy blížícího se 100. výročí vyhlášení Československé republiky. První část se uskuteční u kostela (symbolicky u dvou lip), druhá bude následovat v prostorách sportovního areálu.

3.6.2018

Nové číslo Hořičského zpravodaje

V sekci Hořičský zpravodaj jsme pro Vás vystavili aktuální vydání zpravodaje (červen).

1.6.2018

Cyklobusy s novou tváří vyjedou už v sobotu 2. června

Pro příznivce jízdních kol a snadných přesunů pomocí autobusů máme dobrou zprávu (viz dokument ke stažení). Na témže místě je i doplňující informace v podobě jízdních řádů. Takže pneumatiky dohustit, řetězy namazat, kolena také, a vzhůru do Kladského pomezí (více na www.kladskepomezi.cz).

26.5.2018

Omezený provoz pošty v období od 28.05. do 01.06.2018

Rychle a bez vlastního komentáře předáváme zprávu České pošty, s.p. "Zasíláme vám hodiny pro veřejnost na období od 28.5.2018 do 1.6.2018 na poště Hořičky. Z provozních důvodů jsme nuceni provoz omezit."

28.05.2018 - od 08:00 - 11:00

29.05.2018 - Zavřeno

30.05.2018 - od 08:00 - 11:00

31.05.2018 - od 13:00 - 16:30

01.06.2018 - od 13:00 - 16:30

15.5.2018

Tradiční pouť na Hořičkách

Během víkendu 19. - 20. května zažijí Hořičky opět jednu z nejvyhlášenějších akcí - Hořičskou pouť. Naši dědové již počátkem minulého století chodívali přes hory a doly, aby se před svými vyvolenými blýskli bravurním výkonem na střelnici nebo neodolatelnou pózou na řetízkovém kolotoči. Doba se změnila, atrakce a ceny také, ale pouť zůstává. Přijďte se i Vy sami přesvědčit, že houpačku lze uvést do pohybu pohupováním v kolenou, že diabolka letící z hlavně vzduchovky zlomí dřevěnou špejli a že velký kus cukrové vaty lze mezi prsty vytvarovat do docela malé sladké kuličky. Jako bonus Vám budou k dispozici i novodobé atrakce, stánky s občerstvením i nezbytnými hračkami a v sobotu večer tradiční ohňostroj. Tak přijďte pobejt ...

11.5.2018

Plánované přerušení dodávky elektřiny

Jménem ČEZ Distribuce, a.s. si Vás dovolujeme informovat o plánovaném přerušení dodávky elektřiny v obci Hořičky, místní části Křižanov, které se bude konat 31.5.2018 od 8:00 do 11:00 hodin. Bližší informace naleznete na níže uvedených webových stránkách v sekci "Odstávky" nebo přímo zde, a to 20 dnů před uvedeným termínem. Oznámení o plánovaném přerušení dodávky elektřiny bude rovněž provedeno způsobem v místě obvyklým nebo s využitím elektronických komunikací.

6.5.2018

Nové číslo Hořičského zpravodaje

V sekci Hořičský zpravodaj jsme pro Vás vystavili aktuální vydání zpravodaje (květen).

4.5.2018

Výšlap do přírody pro malé i velké

OPS Pechanec pořádá v sobotu 26.5.2018 další z oblíbených výšlapů do blízkého okolí. Tentokrát se společně můžeme projít ze Slatiny nad Úpou do Boušína, Stolína, Žernova a Rýzmburku s občasným přejezdem autobusem. Podrobnější informace v přiloženém souboru.

25.4.2018

Změna ordinačních hodin

Od 1.5.2018 dochází ke změně ordinačních hodin našeho praktického lékaře MUDr. Aleše Zlámala. Zcela se ruší páteční ambulance na Hořičkách a v tento den můžete lékaře navštívit pouze v ordinaci ve Chvalkovicích v době od 6:15 do 10:00 hodin. Prosíme naše spoluobčany, aby tuto informaci přenášeli na své známé a sousedy, kteří nedisponují internetem. Informace bude následně zveřejněna i v Hořičském zpravodaji.

4.4.2018

Nové číslo Hořičského zpravodaje

V sekci Hořičský zpravodaj jsme pro Vás vystavili aktuální vydání zpravodaje (duben).

4.4.2018

Dětská maškarní zábava

Srdečně zveme malé i velké, kluky i holky na dětskou maškarní zábavu, která se koná již tuto neděli 8. dubna v hostinci na Hořičkách. Obzvláště vítáme princezny, udatné mušketýry, krásné víly či uhrančivé čarodějnice, veselé myšky, zajíčky, pejsky, kočičky apod. Více info hledejte v níže uvedeném odkazu.

15.3.2018

Dovolená

I když období prázdnin a letních dovolených je ještě daleko, i v těchto chladných dnech lze úspěšně čerpat pár dní volna. Důkazem toho je administrativní pracovnice obecního úřadu paní Dana Volfová, a těch "pár dní" znamená období od pondělí 19.3. do pátku 23.3. včetně. Potřeba obvyklých administrativních úkonů bude tedy ukojena nejdříve v pondělí 26. března. Děkujeme za pochopení.

4.3.2018

Nové číslo Hořičského zpravodaje

V sekci Hořičský zpravodaj jsme pro Vás vystavili aktuální vydání zpravodaje (březen).

19.2.2018

11. česko-slovenský košt slivovice

Pro ostřílené koštéry či pro ethanolem nepolíbené začátečníky je určena pozvánka v níže uvedeném odkazu. Stručně a krátce: sobota 24. února od 13 hodin v kulturním domě v Havlovicích.

4.2.2018

Nové číslo Hořičského zpravodaje

V sekci Hořičský zpravodaj jsme pro Vás vystavili aktuální vydání zpravodaje (únor).

27.1.2018

Výsledky 2.kola prezidentských voleb - Hořičky

Po 14 dnech přinášíme na tomto místě i druhý odkaz s definitivními výsledky volby hlavy státu (odkaz je za naši obec s možností prokliknutí na celkové výsledky).

13.1.2018

Výsledky 1.kola prezidentských voleb - Hořičky

Pokud hledáte na internetu výsledky voleb přímo za volební okrsek Hořičky, nabízíme vám odkaz, kde získáte všechny podrobnosti jedním kliknutím. Neztrácejte čas neproduktivním brouzdáním a najděte svůj hlas pro vašeho favorita přímo zde.

7.1.2018

Nové číslo Hořičského zpravodaje

V sekci Hořičský zpravodaj jsme pro Vás vystavili aktuální vydání zpravodaje (leden).

Valid XHTML 1.0 Strict Valid CSS


© 2010-2020 Obecní úřad Hořičky | webmaster: webmaster@horicky.cz | Prohlášení o přístupnosti