Archiv - aktuality 2020

31.12.2020

Tříkrálová sbírka

Již v prosinci jsme obdrželi letáček, který dárcům oznamoval, že Tříkrálová sbírka se bude konat od 1. do 24. ledna 2021 pouze online. Na internetových stránkách www.trikralovasbirka.cz byly ale současně zveřejněny informace, že průběh koledy bude ještě zřejmě ovlivněn pandemií COVID-19 a že se teprve uvidí. Aktuálně je na výše uvedeném webu tak trochu šalamounská zpráva, že sbírka bude online, ale pokud by protiepidemický systém (tzv. PES) čirou náhodou poklesl z 5. stupně na 4., mohlo by se stát, že koledníci do ulic vyrazí. Většina charit je připravena na koledu v ulicích v omezeném režimu za dodržení přísných opatření. Pracovníci Charity mají s dodržováním přísných hygienických pravidel zkušenosti ze sociálních i zdravotních služeb, a proto věří, že se jim povede dodržet je i při koledování. Zda se bude v konkrétní obci či městě koledovat, záleží na rozhodnutí příslušné diecézní charity a místní charity, které zohlední aktuální situaci i vlastní možnost zajistit bezpečí koledníků a dárců v souladu s platnými nařízeními. Podrobnosti uvádějí webové stránky jednotlivých charit, v našem případě tedy zde.

23.12.2020

PF 2021

K nadcházejícím vánočním svátkům i příchodu Nového roku přijměte přání pevného zdraví, potřebného štěstí a rodinné i pracovní spokojenosti.

6.12.2020

Nové číslo Hořičského zpravodaje

V sekci Hořičský zpravodaj jsme pro Vás vystavili aktuální vydání zpravodaje (prosinec).

6.12.2020

Vojenské "letiště" Hořičky

Patříte mezi letecké fajnšmekry, chcete znát poměrně neznámou raritu naší obce, jste pamětníci ojedinělé události z června roku 1955? Pokud odpovíte alespoň na jednu otázku "ano", níže uvedený příspěvek je určen právě vám.

16.11.2020

Zásilkovna už i na Hořičkách

Dnes byl do sítě Zásilkovny zařazen i Obchůdek Hořičky se specializací: úklidové prostředky, dezinfekce, nože, papírový program, gastro vybavení do kuchyní, mrazící a chladící technika, klimatizace a tepelná čerpadla, broušení nožů. Nově otevřený Obchůdek se nachází v hořičských serpentinách v bývalém zdravotním středisku, kde ordinoval MUDr. Vlach. Můžete zde vyzvedávat balíky z objednávek v různých e-shopech, ale také se službou www.zasilkovna.cz přepravovat. Věříme, že tato nová služba na území obce zjednoduší našim spoluobčanům nejen předvánoční nákupy, ale zároveň zkrátí cestu k objednanému zboží.

9.11.2020

Zrušení plánovaného přerušení dodávky elektřiny

Pokud jste na čtvrtek 12. listopadu připravovali ebonitové tyče a liščí ocasy ve snaze být soběstační v den přerušení dodávky elektřiny, můžete je opět vrátit do skříně. Společnost ČEZ Distribuce, a.s. nás informovala o zrušení tohoto plánovaného přerušení, které se mělo uskutečnit právě 12. 11. 2020. Jako doušku přidala tyto věty: "O náhradním termínu Vás budeme informovat v dostatečném předstihu. Za případné komplikace způsobené zrušením plánovaného přerušení dodávky elektřiny se Vám omlouváme. Děkujeme Vám za vstřícnost a pochopení."

2.11.2020

Nové číslo Hořičského zpravodaje

V sekci Hořičský zpravodaj jsme pro Vás vystavili aktuální vydání zpravodaje (listopad).

2.11.2020

Mobilní svoz nebezpečných odpadů ZRUŠEN!!!

Člověk míní a Covid mění. S politováním Vám oznamujeme, že jsme právě obdrželi e-mail ze společnosti Marius Pedersen a.s. ve znění: „V souvislosti s vládními nařízeními a prodloužením nouzového stavu jsme nuceni zrušit svoz nebezpečného odpadu, který měl proběhnout ve Vaší obci.“ Omlouváme se občanům za nepříjemnosti a prosíme, abyste trpělivě vyčkávali na další zprávy. Další termín samozřejmě ještě nebyl stanoven a netušíme, zda nebude třeba až na jaře. Věříme, že se všichni zachováme zodpovědně a nepotřebné haraburdí vyčká na svých místech do náhradního termínu.

30.10.2020

Dotazník pro občany – regionální rozvoj na území Místní akční skupiny Mezi Úpou a Metují

Chcete-li ovlivnit kvalitu života na našem území, věnujte prosím pár minut svého času dotazníku, který si klade za cíl zjistit názory občanů na život na území Místní akční skupiny Mezi Úpou a Metují (Červenkostelecko, Českoskalicko, Jaroměřsko). Výstupy budou sloužit k tvorbě rozvojové strategie území na období 2021-2027. Dotazník je anonymní a vyplnit ho můžete zde.

26.10.2020

Plánované přerušení dodávky elektřiny

V nejbližších dnech dojde k přerušení dodávek elektřiny. Více informací najdete na www.cezdistribuce.cz. Do kolonky Obec stačí napsat "Hořičky" a zobrazí se Vám odstávky i ve všech místních částech.

18.10.2020

Dočasné omezení provozu knihovny

Z prozaických důvodů dochází do odvolání k omezení otevírací doby naší knihovny. Aktuálně budete při výpůjčce knih úspěšní v pondělí a ve středu, vždy od 13:00 do 16:00 hodin. Budeme vděční, pokud tuto informaci přenesete dál např. mezi sousedy, kteří nemají internet a trmáceli by se tak zbytečně.

14.10.2020

Výzva Oblastní nemocnice Náchod

Ochota pomoci vyžaduje mnohdy velkou odvahu, silnou vůli a schopnosti, které každý z nás nemá. Zejména v této pandemické době jsou takoví lidé k nezaplacení. A především jim je určena níže uvedená výzva Oblastní nemocnice Náchod.
Někdo kritizuje, brblá, protestuje, okopává kotníky a rozdává svá pseudo moudra. A potom je skupina lidí, kteří se řídí heslem: "Když můžu, pomůžu." Před takovými je třeba smeknout pomyslný klobouk. Pokud patříte svou kvalifikací do oslovené cílové skupiny, zvažte prosím, zda můžete a pomůžete. Většina lidí asi již pochopila, že v krátké době bude potřeba doslova každá ruka...

13.10.2020

Aktualizované úřední hodiny

S ohledem na pandemický vývoj šíření koronaviru věnujte prosím pozornost přiloženému sdělení. Děkujeme za pochopení a ohleduplné dodržování nově stanovených úředních hodin, chráníme se tak navzájem.

8.10.2020

Povinné očkování psů

Tuto nezbytnou povinnost budete absolvovat se svými čtyřnohými miláčky ve čtvrtek 15. 10. 2020. Podrobnosti získáte v letáčku níže.

6.10.2020

Oznámení o přerušení dodávky vody

Ve středu 7.10.2020 nepoteče v části obce Hořičky voda. Jak jsme ve VaKu nakoupili, tak prodáváme = více informací, než je uvedeno v příloze, nemáme.

4.10.2020

Nové číslo Hořičského zpravodaje

V sekci Hořičský zpravodaj jsme pro Vás vystavili aktuální vydání zpravodaje (říjen).

14.9.2020

Královna jiřinek

S velikou radostí zveřejňujeme článek Muzea Boženy Němcové v České Skalici, který popisuje průběh Jiřinkových slavností a volbu královny jiřinek. Nebudeme Vás napínat - první místo získala jiřinka Maxime ze zahrádky paní Marie Severýnové z Hořiček! Více informací hledejte v přiloženém článku.

6.9.2020

Nové číslo Hořičského zpravodaje

V sekci Hořičský zpravodaj jsme pro Vás vystavili aktuální vydání zpravodaje (září).

16.8.2020

Dovolená

Ve dnech 17. - 19. 8. 2020 čerpá paní Dana Volfová (administrativa a matrika) dovolenou. Přizpůsobte, prosím, této informaci svou případnou návštěvu obecního úřadu.

12.8.2020

Dlouhý, Široký a Krátkozraký na parketě ve Slatině nad Úpou

O co půjde, to si přečtete na přiloženém plakátu. A jak tohle může dopadnout, zjistíte, jen když se přijdete osobně podívat. No a pokud doplníme lákavou nabídku o informaci, že po skončení divadelního představení bude posezení se skupinou DUO TROSKY, stává se z pozvánky opravdový trhák.

10.8.2020

Pechanec září

Pokud jste si nadpis vyložili tak, že obecně prospěšná společnost Pechanec ve své činnosti vyniká a září mezi ostatními podobnými, máte pravdu. Druhým možným, tak trochu zakódovaným výkladem je program Pechance na měsíc září. Můžete si tak společně vyrazit do pražského divadla nebo do Velkých Losin či přečerpávací elektrárny Dlouhé stráně. Hlavně příliš neváhejte, protože i u Pechanců platí, že kdo dřív přijde, ten dřív mele...

8.8.2020

Moře piva

Díky koronaviru se letos nejezdí tolik relaxovat k moři jako v minulých letech. Příjemně odpočívat ale můžete v sobotu 15. srpna u moře piva, které se bude čepovat v našem sportovním areálu. A kdo si u piva počká, ten se imitátora dočká. S nejvyšší pravděpodobností tak s Václavem Faltusem vystoupí na pódium i Felix Holzmann, Vlasta Burian, Miloš Zeman, Luděk Sobota, Jiří Sovák nebo Zdeněk Srstka. Snad se tam všichni vejdou...

1.8.2020

Nové číslo Hořičského zpravodaje

V sekci Hořičský zpravodaj jsme pro Vás vystavili aktuální vydání zpravodaje (srpen).

1.8.2020

Dovolená praktického lékaře

Nikoho jistě nepřekvapí, že si svou zaslouženou dovolenou bude v období od 19. srpna do 2. září čerpat i náš praktický lékař. Stejně tak není žádnou novinkou, že zástup pro akutní případy zajišťuje MUDr. Jiří Kokeš, Česká Skalice, T. G. M. 833, tel. 608 93 88 93. Přejeme všem spoluobčanům, aby zástup nepotřebovali, a zároveň doporučujeme, aby si nechali včas vystavit od našeho praktického lékaře recepty (třeba i ty elektronické) na nezbytné prášky, masti, zásypy...

7.7.2020

Žernovský bajk Road na Hořičkách

Přes Hořičky toho projelo v minulosti již hodně: generál Laudon, Rudá armáda, nechvalně známá a nevítaná Sovětská armáda, ale podle pamětníků prý i peleton Závodu míru. A právě cyklisté budou hrát nejdůležitější roli i v neděli 19. 7. 2020, kdy na Hořičkách ve sportovním areálu bude od 9:00 do 9:30 hodin prezence 1.ročníku silničního závodu Žernovský bajk Road, který je součástí Dobrušského poháru. Vlastní start se uskuteční za křižovatkou u Heřmanického Dvora, ovšem průjezdy jednotlivými koly budou na hořičské návsi stejně tak jako cíl. Obecně prospěšná společnost Pechanec zajišťuje v našem sportovním areálu po dobu trvání akce vítané občerstvení. Dokáže někdo z místních borců prokázat znalost trati, zvítězit a zapsat se do hořičských dějin? Podrobnější informace jsou také k dispozici na www.zernovskybajk.cz.

6.7.2020

Nové číslo Hořičského zpravodaje

V sekci Hořičský zpravodaj jsme pro Vás vystavili aktuální vydání zpravodaje (červenec).

4.7.2020

Kultura v Kurníku - červenec

Koronavirová kalamita klátila kdejaké kulturní kočovníky, ovšem naše umělce a organizátory v mečovském Kurníku naopak vybičovala k ještě větší aktivitě. Nesložili ruce do klína, nenatáhli tytéž ruce před sebe s očekáváním finančního odškodnění, neodjeli na čtvrt roku odpočívat do nějaké povolené destinace, aby se vzpamatovali z šoku z propadu příjmů, ale tvrdě makali – plánovali jednotlivá vystoupení, domlouvali hostující skupiny, zkoušeli a přehrávali skladby, pracovali na plakátech, pozvánkách a podobně. Výsledkem je šest kulturních akcí, které se v Kurníku uskuteční během letošních prázdnin (tři v červenci a tří v srpnu:

Čtvrtek 9. července – hudební skupina The Brownies

Na internetu lze snadno dohledat, že: „Styl tria je stěží definovatelný. Hraničí od swingové a jazzové hudby přes latinsko-americký jazz po soul, reggae, blues a pop. Vystupují v triu nebo s hostujícím sólistou (saxofon, příčná flétna, trubka). Afroslovenská zpěvačka Annamaria d’Almeida zpívá písně v šesti jazycích a stále rozvíjí svou scatovou techniku. Pavel Rohlena hraje na hybridní osmistrunnou kytaru, která je kytarou a baskytarou zároveň. Hana Rohlenová hraje na perkusně-bicí sestavu.“ Dokážete odolat této pozvánce? Nechte se pohltit hudbou, kterou můžete předem „ochutnat“ také na internetu. Co na tom, že vystoupení je ve čtvrtek. Jen začátek není pevně stanoven, protože na plakátku se píše: „Jak to stihnou, tak tu budou.“

Pátek 10. července od 17 hodin – pohádka O Budulínkovi

Nejnovější pohádka Divadla Koráb O Budulínkovi je inspirována klasickou lidovou pohádkou. Nejdříve se diváci dozvědí, jak asi Budulínek tráví čas, když se ocitne sám doma, zanechán dědečkem a babičkou napospas dlouhé chvíli. Do toho se připletou vždy vychytralé lišky a hned je dobrodružství na světě. Budulínkovi se to ale mnoho líbit nebude, zažije krušné chvíle a vyjde ze všeho moudřejší a poučenější. Z textu pozvánky je zřejmé, že v tomto případě si přijdou na své zejména děti.

Sobota 18. července od 17 hodin – pro radost a potěšení hraje Jirka Trešl

Soudě podle pozvánky, bude se jednat o velmi příjemné kytarové vystoupení. A pokud to doplníme textem z internetových stránek Z babiččina kapsáře o.p.s.: „Jirka Trešl už tu párkrát hrál a vždycky se to moc všem líbilo. Jen to zatím byly vždycky jen přepadovky. Tak teď už dáváme vědět dopředu.“, tak by měla zvítězit Vaše zvědavost, jaké že to vlastně bude.

4.7.2020

Soutěž požárních družstev

Termín se neúprosně blíží, a tak je na místě připomenout, že v sobotu 11. července se naplní přísloví "Těžko na cvičišti, lehko na bojišti." Hyn sa ukáže, kdo má natrénováno a ke komu se přikloní také trochu to sportovní štěstíčko, tak se přijďte podívat, povzbudit a pobavit se.

1.6.2020

Kotlíková dotace

Královéhradecký kraj plánuje další, tentokrát zřejmě již poslední výzvu „kotlíkových dotací“. V případě, že Rada Královéhradeckého kraje schválí na svém jednání 8.6. 2020 vyhlášení průběžné výzvy, tentokrát 20OPK01, bude poslední výzva na kotlíkové dotace probíhat začátkem září 2020. Text výzvy bude zveřejněn již od 1.7.2020 na úřední desce kraje. Pokud budete mít zájem zjistit konkrétní informace ohledně kotlíkových dotací - zaregistrování pořadového čísla, podání žádosti, vyúčtování, atd., je možné toto konzultovat přímo s pracovníky “kotlíkových dotací“ při konzultačním setkání v zasedací místnosti náchodské radnice dne 24.6. 2020 od 15 do 17 hodin.

Jinak jsou samozřejmě pracovníci „kotlíkových dotací“ k dispozici pro telefonické konzultace každý den na Krajském úřadě Královéhradeckého kraje, Odbor Regionálního rozvoje grantů a dotací:

Bc. Iveta Lásková, tel: 495 817 283, mobil: 725 948 531, e-mail: ivlaskova@krkralovehradecky.cz

Ing. Luboš Pechánek, tel: 495 817 176, mobil: 702 075 891, e-mail: lpechanek@krkralovehradecky.cz

Ing. Lenka Rychterová, tel: 495 817 237, mobil: 725 948 529, e-mail: lrychterova@krkralovehradecky.cz

Jana Trojanová, tel: 495 817 282, mobil: 702 196 324, e-mail: jtrojanova@krkralovehradecky.cz

Ing. Martina Pavlistová, tel.: 495 817 157, mobil: 601 350 994, e-mail: mpavlistova@krkralovehradecky.cz

Alena Zachariášová, tel: 495 817 381, mobil: 724 326 435, e-mail: azachariasova@krkralovehradecky.cz

1.6.2020

Nové číslo Hořičského zpravodaje

V sekci Hořičský zpravodaj jsme pro Vás vystavili aktuální vydání zpravodaje (červen).

22.5.2020

Oznámení o přerušení dodávky vody

V okolí rekonstruovaného úseku vodovodního řadu (Křižanov, Mečov) je v následujícím období potřeba počítat s přerušováním dodávky vody. Více informací máte k dispozici v přiloženém oznámení.

22.5.2020

Tradiční pouť na Hořičkách se letos NEKONÁ!

Nesmazatelná stopa informací na webu má za následek, že na Facebooku stále kolují pozvánky na naši pouť. Pro pořádek tedy oficiálně sdělujeme, že hořičská náves bude letos z důvodu protipandemických opatření bez atrakcí, stánků i návštěvníků. Prostě pouť NENÍ. Pro nedočkavé zájemce o pohoupání uvádíme, že obchodní řetězce či hračkárny nabízejí různé modely houpaček, který si lze postavit na zahrádku nebo uvázat na silnější větev. Chlapci mohou také navštívit nejbližší papírnictví, nakoupit krepový papír + špejle a pro svou vyvolenou zkusit vyrobit pouťovou růži sami.

20.5.2020

Poděkování hejtmana Královéhradeckého kraje

Je naší milou povinností předat Vám poděkování i výzvu k budoucí obezřetnosti a opatrnosti od hejtmana Královéhradeckého kraje pana Jiřího Štěpána.

13.5.2020

Omezení silničního provozu směrem do Mečova

Od 18. 5. 2020 do cca 20. 6. 2020 bude z důvodu plánované rekonstrukce vodovodního řadu ve všedních dnech prakticky nemožný průjezd do místní části Mečov ve směru od Křižanova. Aktuální informace podají osobně pracovníci provádějící uvedené práce. Láteřit nebo dštít oheň a síru ale nemá velkou cenu, jen si uškodíte svému zdraví. Lepší je vyhlížet světlé zítřky, tekoucí vodu a použít pro příjezd do Mečova cestu od Slatiny nad Úpou.

12.5.2020

Podmínky k plánu uvolňování přijatých opatření (stav k 11.5.2020)

V souvislosti s uvolňováním přijatých opatření proti šíření koronaviru existuje mnoho informačních materiálů s různým rozsahem a z různých zdrojů. Na tomto místě Vám předkládáme jeden z nich, který obsahuje srozumitelně popsané podmínky, za kterých může dojít k uvolňování opatření od 11. 5. 2020.

6.5.2020

"Manuál" pro snoubence v koronavirové době

Přiložený soubor je jakýmsi organizačním průvodcem snoubenců, kteří v tuto složitou dobu plánují svou svatbu. Originál lze v elektronické podobě získat zde.

2.5.2020

Nové číslo Hořičského zpravodaje

V sekci Hořičský zpravodaj jsme pro Vás vystavili aktuální vydání zpravodaje (květen).

15.4.2020

Děkujeme

Mezi krásné lidské vlastnosti patří ochota pomoci nebo třeba prosté ale upřímné poděkování. Děkujeme všem, kteří v tomto náročném období nezištně šili roušky, děkujeme za darovaný materiál na jejich výrobu. Díky Vám se podařilo nashromáždit tolik hotových roušek, že jsme dokonce mohli vyhovět prosbě Oblastní charity Červený Kostelec a část ušitých ústenek darovat pro jejich klienty a další potřebné organizace i jednotlivce. Obdrželi jsme velkorysý dar v podobě prvotřídního materiálu, který vystačí bez přehánění na výrobu doslova několika tisíc roušek. S úctou děkujeme a postupujeme zmiňované charitě. Zároveň s potěšením zveřejňujeme děkovný dopis ředitele Oblastní charity Červený Kostelec, který patří Vám, obětavým lidem se srdcem na dlani.

3.4.2020

Jak se starat o látkovou roušku

O rouškách jsme toho napsali v této složité době již mnoho. Na internetových stránkách, na Facebooku, ve zpravodaji; o jejich šití, o potřebě materiálu; o nakládání s nimi, pokud jste v karanténě, nemocní nebo zdraví. Jedna důležitá věc ale od nás ještě nezazněla - jak se starat o svou látkovou roušku, a tak v příloze předkládáme několik zásad, které kolují v různých médiích.

1.4.2020

Nové číslo Hořičského zpravodaje

V sekci Hořičský zpravodaj jsme pro Vás vystavili aktuální vydání zpravodaje (duben).

28.3.2020

Roušková výzva

Chuť pomáhat dokázaly naše dobrovolné švadlenky hned v úvodu současného koronavirového stavu, kdy neúnavně šily roušky pro obecní úřad i do prodejny potravin, aby zde mohly být nezištně darovány těm, kteří je potřebovali. Zdá se, že náš katastr je již dobře vybaven, ovšem pracovité ruce ne a ne přestat a dodávky na obecní úřad pokračují dál. Byla by velká škoda plýtvat takovými vlastnostmi jako je dobrosrdečnost, obětavost a starostlivost, a tak nám přišel vhod e-mail z Oblastní charity Červený Kostelec, ve kterém je mimo jiné uvedeno: „Šijete-li roušky a máte jich nadbytek, rádi přijmeme jakýkoliv počet roušek, které jsme schopni dále předat potřebným, kteří se na nás každý den obracejí.“ A tak prosím, pokud stále šijete a chcete šít i nadále, šijte! Hotové roušky po dohodě s paní Danou Volfovou (tel. 775 083 401) předávejte na obecní úřad, kde si zároveň budete moci vyzvednout materiál na šití. O komunikaci s charitou a předávání zmiňovaných roušek nebo materiálu se postaráme sami. Více informací o této aktivitě Oblastní charity Červený Kostelec naleznete na: Oblastní charita Červený Kostelec.

23.3.2020

Srdce na dlani = rouška na obličeji

Díky spontánní akci našich spoluobčanů/spoluobčanek, kdy na jedné straně byla nabídka šikovných rukou a na druhé straně nabídka vhodného materiálu, můžeme s radostí konstatovat, že máme na obecním úřadu pro naše spoluobčany k dispozici ochranné roušky (šité textilní i jednorázové papírové). Pokud ještě nemáte svou roušku, přijďte na obecní úřad, kde je na chodbě krabice, a tam si roušku můžete volně vzít. Jestliže máte naopak nějaké ochranné roušky ušité a chcete je dát k dispozici ostatním, můžete je na stejném místě do krabice vložit. Postaráme se o to, aby jich v krabici bylo vždy přiměřené množství. Velmi děkujeme všem lidem, kteří nezištně začali pracovat, aby ochránili své blízké, starší spoluobčany nebo obecně kohokoliv ve svém okolí. Zároveň děkujeme všem, kteří se chovají zodpovědně a dodržují všechna opatření, abychom se mohli vrátit do normálu, i když nám dnes připadá tak vzdálený... Chcete v budoucnu žít bez roušky? Tak ji v současnosti noste!

23.3.2020

Zrušený svoz nebezpečného a objemného odpadu

Vzhledem k prodloužení omezení pohybu na veřejnosti, které dnes vyhlásila vláda ČR, je nabíledni, že se plánovaný svoz nebezpečného odpadu (v sobotu 28. března) a přistavení kontejneru na objemný odpad (27. - 29. března) jednoduše nekoná. O náhradním termínu Vás budeme s předstihem informovat. Prosíme naše spoluobčany, nenechávejte na ohlášených místech odpad, kterého jste se tolik chtěli zbavit. Vydržte to do náhradního termínu. Stačí, že se nám po republice teď poflakuje ten ošklivý koronavirus.

19.3.2020

Prosba, výzva, žádost

Prosba - Solidarita našich spoluobčanů na sebe nenechala dlouho čekat a již se i u nás objevily první nabídky na domácí šití roušek. Problém je ale materiál na jejich výrobu, a tak prosím, pokud máte doma vyřazené povlečení, prostěradlo nebo jiný podobný materiál vhodný k výrobě roušek, nabídněte nám je. V našem okolí je mnoho ochotných maminek na mateřské dovolené, zručných babiček nebo žen, které jsou nyní doma a rády by pomohly.

Výzva - V posledních dnech se pochopitelně dostáváme do sociálně méně komfortní situace, kterou každý snáší jinak. Na případné problémy nejste sami. Máte-li jakýkoliv dotaz ke zveřejňovaným zprávám a informacím, volejte, komunikujte na Facebooku nebo pište maily (neumann@horicky.cz). Sdělená starost je poloviční starost a to se potom člověk hned cítí lépe. Už jen to, že napíšete dotaz a čekáte na odpověď, rozsvěcí to pomyslné světélko na konci tunelu a máte se na co těšit.

Žádost - Buďme k sobě ohleduplní, chraňme se navzájem. Usnesení vlády ČR zakazuje prozatím do 24. 3. 2020 volný pohyb osob na území celé České republiky s několika výjimkami. Tak jako naši spoluobčané nepojedou o víkendu na procházku na Petřín nebo na Ještěd, neměli by ani chalupáři jezdit na své chalupy a oboustranně tak zvyšovat riziko případné nákazy. Tyto výlety do výjimek nepatří.

19.3.2020

Otevírací doba v prodejně potravin, nabídka dovozu potravin domů

V souvislosti s vyhlášeným nouzovým stavem a přijatým krizovým opatřením je jistě pochopitelné i omezení otevírací doby v místní prodejně potravin. Až do odvolání tak bude možné nakupovat pouze od 7 do 10 hodin. V současné době prověřujeme zájem našich spoluobčanů o dovážku základních potravin až domů. Tato služba se týká pochopitelně zejména starších nebo nemocných spoluobčanů, kteří nemají v nejbližším okolí třeba své rodinné příslušníky. Pro bližší informace volejte na obecní úřad (paní Dana Volfová, tel. 608 403 067 nebo 775 083 401).

19.3.2020

Nabídka roušek

Pokud ještě nejste vybaveni ochrannými prostředky dýchacích cest (ústenky, roušky, respirátory, šátky, šály a obdobné prostředky chránící dýchací cesty), věnujte, prosím, pozornost nabídce roušek, které má obecní úřad v omezeném množství k dispozici.

17.3.2020

Zajištění nákupu osamělým seniorům

Víte-li o osamělém seniorovi ve svém okolí, který nemá možnost zajistit si nákup nezbytných potravin, léků a drogerie, předejte mu, prosím, nabídku Oblastní charity Náchod. V současné situaci se jedná o nabídku k nezaplacení a za dopravu nákupu senior skutečně nic neplatí, pouze cenu vlastního nákupu. Nespoléhejme, že tuto informaci zavolal sousedovi nebo sousedce někdo jiný. Lépe předat zprávu dvakrát než ani jednou.

16.3.2020

Dočasné omezení úředních hodin

V současné situaci je, kromě mnoha dalších opatření na celostátní úrovni, zcela pochopitelné omezení úředních hodin našeho obecního úřadu, aby nebylo ohroženo zdraví Vaše i zaměstnanců úřadu. Neznamená to však, že se omezuje TELEFONICKÁ nebo ELEKTRONICKÁ komunikace. Naopak! Využívejme tento bezpečný způsob a osobně jsem velkým optimistou, že se situaci podaří brzy zvládnout a opět budete moci tváří v tvář sdílet své radosti i starosti nejen v budově obecního úřadu. I přesto, že naši dříve narození spoluobčané stále častěji používají internet nebo mají vlastní facebookové profily, je v tuto chvíli velmi důležité zajistit jejich řádnou informovanost. Prosíme vnoučata, sousedy a známé, přenášejte telefonicky tyto rychle se vyvíjející informace dál, aby se nestalo, že se někdo zbytečně a s rizikem vydá na cestu na obecní úřad nebo k lékaři - viz samostatný příspěvek.

16.3.2020

Omezený provoz ordinace

Informace se na nás v těchto dnech valí jedna za druhou, a tak Vás v této zprávě aktuálně upozorňujeme na omezení v ordinaci našeho praktického lékaře. Tou nejdůležitější informací je: "Vždy volejte!" - viz přiložené instrukce. Opakovaně prosíme o předávání informací lidem bez internetu, aby nebyli vystaveni riziku, že půjdou například ke zmiňovanému lékaři zbytečně.

14.3.2020

Omezení provozu autobusových linek

S ohledem na dočasné uzavření škol není jistě pro nikoho z nás překvapením, že jízdní řády autobusů budou za této situace provozovány v ekonomickém režimu "letních prázdnin". Aktuální jízdní řády hledejte na www.idos.cz.

13.3.2020

Člověk míní, koronavir mění

Co platilo včera, neplatí dnes, co platí dnes, nebude možná platit zítra. V každém případě oznamujeme, že ohlášená cestopisná přednáška o Vietnamu, stejně tak jako akce "velikonoční tvoření", jsou zrušeny. A protože naší snahou je neohrozit také návštěvníky obecní knihovny, bude tato od pondělí 16. 3. 2020 do odvolání uzavřena. Věříme, že stejně odpovědný přístup zaujmou i naši spoluobčané a návštěvníci obce, a život, včetně kulturních akcí a vzájemného setkávání, se brzy vrátí do normálu.

11.3.2020

Vietnam - velká cesta

Nejedná se o oslavný článek k nějaké nové, reprezentativní dálnici ve Vietnamské socialistické republice, ale o další téměř dvouhodinovou videoprodukci našeho spoluobčana Luďka Rudiše.

8.3.2020

Nové číslo Hořičského zpravodaje

V sekci Hořičský zpravodaj jsme pro Vás vystavili aktuální vydání zpravodaje (březen).

8.3.2020

Stvoření světa

„Ještě stále věříte báchorce o jablku? Myslíte si, že Eva skutečně vznikla z Adamova žebra? Nezdá se vám, že už je čas dozvědět se konečně pravdu?! Nyní vám můžeme prozradit tisíce let staré tajemství – všechno bylo úplně jinak!!!„ K poznání se můžete dobrat díky Obecně prospěšné společnosti Pechanec, která pořádá zájezd do Divadla Radka Brzobohatého v Praze na komedii o tom, jak to tenkrát bylo doopravdy. Na prknech co znamenají svět vám oči otevřou Jan Rosák/Vladimír Kratina (Bůh), Rudolf Hrušínský (Anděl), Valérie Zawadská (Ďábel), Milan Enčev (Adam) a Romana Goščíková (Eva). Podařilo se nám sehnat vstupenky v omezeném množství do předních řad. Cena vstupenky 450,- Kč + doprava. KDY: v úterý 21. dubna 2020 odjezd v odpoledních hodinách od obecního úřadu (čas bude upřesněn). Přihlášky na obecním úřadě u paní Volfové.

29.2.2020

Přerušení dodávky elektřiny

Černého Petra budou v úterý 3. března držet Hořičky, Chlístov a Nový Dvůr. V těchto místech si mezi 8 a 16 hodinou nezapneme žádný spotřebič, který je závislý na elektrické energii. Ostatní místní části na tom budou o poznání lépe, protože tam si naši spoluobčané uvaří oběd, podívají se v televizi na nové zprávy o koronaviru, nebo si poslechnou v rádiu nějakou pěknou písničku. Kdo nevěří, ať tam běží, případně se může podívat na www.cezdistribuce.cz/odstavky.
Odstávka se týká jen těchto popisných čísel: Hořičky - 1, 2, 3, 4, 5, 7, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 20, 27; Chlístov - E6; Nový Dvůr - 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 11, 12, 14, 19, 27, 28, 33, 35, 39, parc. č. 43, č. 1R.

27.2.2020

Virus je prevít

U lidí se říká, že nejhorší je srážka s blbcem. Události posledních týdnů a dnů naznačují, že srážka s koronavirem také nemusí být procházkou růžovou zahradou. A protože prevence je prevence, tak zveřejňujeme informační materiál, který jsme obdrželi na obecní úřad z Krajského úřadu Královéhradeckého kraje. Přistupujme k poskytnutým radám zodpovědně a k současné situaci s respektem, odměnou nám bude klidnější spaní. Zároveň věřte, že i zítra vyjde slunce a po zimě přijde jaro. Takže se máme pořád na co těšit, i když nás teď nahlodává obava, že ten virus je velký prevít.

24.2.2020

Dovolená praktického lékaře

Jak jsme na internetových stránkách MediClinic a.s. nakoupili, tak prodáváme: "Vážení pacienti, ve dnech 2. - 13. 3. 2020 neordinujeme. Zástup pouze pro akutní případy MUDr. Jiří Kokeš, Česká Skalice, T. G. M. 833, tel. 608 93 88 93. Děkujeme za pochopení."

3.2.2020

Košt slivovice 3.2.2020

Dvě slova a tolik radosti! A nic na tom nemůže změnit fakt, že se jedná o 13. ročník (prý nešťastné číslo). Naopak se v něm určitě zúročí vše dobré z těch předchozích let. Tak přijďte pobejt do Havlovic a můžete to posoudit přímo na místě.

1.2.2020

Nové číslo Hořičského zpravodaje

V sekci Hořičský zpravodaj jsme pro Vás vystavili aktuální vydání zpravodaje (únor).

26.1.2020

Dovolená

O co kratší nadpis, o to delší dovolená. V období od 3. do 28.února počítejte s nedostupností administrativních a matričních úkonů na našem obecním úřadu. Potřebné věci si můžete obstarat ještě v týdnu od 27. do 31. ledna.

5.1.2020

Nové číslo Hořičského zpravodaje

V sekci Hořičský zpravodaj jsme pro Vás vystavili aktuální vydání zpravodaje (leden).

Valid XHTML 1.0 Strict Valid CSS


© 2010-2020 Obecní úřad Hořičky | webmaster: webmaster@horicky.cz | Prohlášení o přístupnosti